Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valami nagyon ritka "...

Van valami nagyon ritka " betegseg"; pàr hete olvastam itt gyik-on; de sehol nem találom. A " betegseg" lenyege ; H először skizofreniara gyanakszanak; de valami fele orvosi vizsgalatal megallapijtak;h nem az. A " beteg" tünetei.. Mi is ez orvosilag?

Figyelt kérdés
Van valami nagyon ritka " betegseg"; pàr hete olvastam itt gyik-on; de sehol nem találom. A " betegseg" lenyege ; H először skizofreniara gyanakszanak; de valami fele orvosi vizsgalatal megallapijtak; H nem az. A " beteg" tünetei ; hogy hangokat hall; àltalaban ismert zene szàmokat nagyon halkan. Nem találom sehol; valami agyalapi; fül mögötti túlműködésrol írtak; Hogy. bizonyos embereknel( nagyon keves %-ban); bizonyos korulmények közt* az emberek agya " elraktarozza" ezen hangokat; dallamokat; es valahogy - ha tok nagy csend is van- az agy valahogy vissza jatsza őket?

2021. dec. 7. 15:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy erre gondolsz, de létezik egy "dallamtapadásnak" nevezett állapot. Ez nem betegség, csak kellemetlen. Nekem is van ilyen, szinte sosincs csend a fülemben, folyton megy valami zene, dallam a fejemben. Főleg reklámzenék, ami nagyon idegesítő tud lenni, szerencsésebb esetben gyakran hallott slágerek "szólnak".

[link]

2021. dec. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

koszonom a választ!

de szívessen hallgatnek ; ennel tudományossabb érvet is

2021. dec. 7. 15:51
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért lásd be, elég nehéz túl tudományosba tolni egy ilyen kérdésnél.

Valóban, leginkább a dallamtapadás áll a legközelebb ahhoz amit írsz. Esetleg Turret szindrómának valami elbszott alfajánál tudom ezt elképzelni, ahol nem mozdulatok vagy káromkodások, hanem dallamaok ragadnak be és jönnek elő önkéntelenül. Deee ez csak az én tippem, nem tudom, hogy létezik-e ilyen.


Az, hogy először skizofréniára gyanakodnak vagy sem, az tökre nem jön ide, hisz ez a dokitól függ mire gynaakszik.

2021. dec. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

itt a GYIK van olvastam pAr hete; ott volt erre egy eleg szakszerű magyarazat... valami "xxxxx túlműködés" okozza.. de most meg..Nem talalom.

:(

2021. dec. 7. 16:21
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát... ennyiből én sem.
2021. dec. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az én agyam is elraktározott sok száz zenét, dallamot még sincs semmi bajom.
2021. dec. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
mondom ...full csond es " zenel" az agyam. nem az ÁTLAG ember ÁTLAG gondolkodadanak ÁTLAG agyara vok kíváncsi .
2021. dec. 7. 22:29
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Akkor ne egy átlag netoldalon keresd a választ, hanem fordulj szakemberhez.
2021. dec. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8as, ezt kikérem az oldal nevében! Ez nem átlag netoldal, hanem Az Internet Pöcegödre! XD
2021. dec. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
itt írtak ra a valszt!! pAr hete olvastam!!
2021. dec. 7. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!