Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az normális ha estére kicsit...

Az normális ha estére kicsit vizesedik a testem?

Figyelt kérdés

Mikortól van az a szint, hogy gyógyszert kell rá szedni?

Vagy milyen kivizsgálást érdemes kérni?


Fontos:

- napi 4 liter folyadék simán lemegy

- nagyrészt ülőmunkát végzek

- normál testalkatom van és majdnem naponta sportolok (pl biciklizés, kocogás, konditerem)


27/F



2021. dec. 7. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, utána olvastam és a leukémia egyik tünete tehát én is megvagyok ilyedve. És én is sokat ülök a gép előtt
2021. dec. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fú, a napi 4 liternél felszökött a szemöldököm, de végülis ha sportolsz, akkor izzadsz is, úgy okés.


Háááát én ránézetnék a szívedre.

Ha a... pitvar... vag ykamra.. fsztudja, mindig keverem:D szóval az érhálózat olyan mint egy 8-as számjegy, a közepén a szívvel. Van egy kis vérkör (szív-tüdő-szív) és nagy vérkör (szív-test-szív).

Ha a szív nagyvérkör bejövő oldalánál (őőő jobb pitvar? jobb, az tuti) gyenge a szívizom, akkor előfordulhat, hogy az érkező vérmennyiséget nem tudja egyszerűen átpumpálni a tüdő felé, ezért a vér feltorlódik a nagy vérkörben. Ezáltal nagyobb lesz a nyomás az erekben és ezt a nyomást levezetendő idővel a vérbne lévő plazma (aminek nagyrésze víz) kicsapódik az erekből. És oda megy, ahol a legnagyobb nyomás nehezedik rá, azaz a lábakba (ugyebár gravitáció miatt).


Viszont ha lefekszel, úgy a szívnek sokkal könnyebb, hisz nem kell gravitáció ellenében dolgoznia, ilyenkor lehet nincs gond az átpumpálással, és így reggelre helyre is áll ez a dolog.


Szóval én azt mondanám, menj el egy kardiológushoz lecsekkoltatni megfelelően működik-e a ketyegő, biztos ami biztos. Aztán lehet semmi baja nincs, de ha mégis, akkor időben felfedezétl egy szívelégtelenséget. Ez már eg ylépés a hosszú élet felé.

2021. dec. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!