Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan egypetéjű ikerpár,...

Van olyan egypetéjű ikerpár, ahol egyikük oltott, másikuk oltatlan, és mindketten elkapták a covidot?(Bővebben lent.)

Figyelt kérdés

A kérdést az ihlette, hogy én ismerek egy ikerpárt, akik átestek rajta, de oltottság tekintetében nem volt köztük különbség, annak megfelelően egyforma súlyosságal vészelték át.

Ha valaki oltás után súlyos állapotba kerül, mindig azt mondják, oltás nélkül sokkal rosszabb lett volna...Nos, ezt ha akarom elhiszem, ha nem, nem, hisz nem bizonyítható. Nem tudjuk megnézni, oltás nélkül hogy viselte volna.

Tudjuk, hogy a Covid mindenkire máshogy hat, nincs egyértelmű szakértői álláspont, hogy mitől függ, kire hogy.

Tudjuk, hogy az egypetéjű ikrek genetikailag 100%-ban megegyeznek. Persze, életmódjuk lehet különböző, ami esetleg befolyásolhatná a Covid lefolyását, de hasonló életmódnál ezt a tényezőt is kizárhatjuk. Nem véletlenül "használnak" orvosi, pszichológiai kísérleteknél egypetéjű ikreket. Itt vajon nem volt? Miért nem hallottam róla sehol? Ti tudtok ilyenről? Ha lenne ilyen, adu ász lehetne az oltást propagálok kezében, hisz egyértelműen mutatja, ha az oltás működik!



2021. dec. 9. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Adott egy kórház: van 95 oltatlan betege melynek úgy negyede haldoklik és 5 oltott akik jó állapotba vannak. Akkor mi szűrhető le? Egyértelműen az, hogy az oltatlanok rosszabbul járnak.

És ha hiszed, ha nem, ez valós statisztika.

2021. dec. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Biztosan 😀😀
2021. dec. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1! Nem ez volt a kérdés. Egyenként még van 3millió másik kórház, ahol meg nem ezek az adatok. Milyen valós statisztikáról beszélsz? Neked 1 kórház jelenti a valós statisztikát?

#2! Tudom, hogy van. A kérdés az lett volna, hogy ismersz-e ilyet, csak a gyik nem engedi úgy feltenni, mert az csevegésnek számít 😂

2021. dec. 9. 16:23
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

"Neked 1 kórház jelenti a valós statisztikát?"

És te 1 ikerpár esetéből szeretnél bármilyen következtetèst levonni?

2021. dec. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem, én arról szeretnék információt, hogy vajon, ha minden kísérletbe bevonnak ikreket, bevontak-e egy többmilliárd fős kísérletbe is? Ha igen, nyilván vannak eredményei. Hol? Ha valaki tudja, az érdekel.

Egyébként meg igen, mivel MINDEN egypetéjű ikerpár megegyezik genetikailag, egy pár is jóval valósabb képet adna, mint 1 kórház a millióból.

2021. dec. 9. 16:33
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

1-esnek írtam hogy biztosan

#2

2021. dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes lenne egy ilyen kísérlet, szívesen olvasnám. Magyarországon a Tárnoki orvosikrek végeznek egészségügyi ikerkutatásokat a Semmelweis Egyetemen, mi be vagyunk náluk regisztrálva az Ikerregiszterbe (ami azt jelenti, hogy értesítenek minden ikerkutatásról), de nem kaptunk ilyen irányú megkeresést. Úgyhogy azt gondolom, hogy Magyarországon nem történt még ilyen irányú ikerkutatás, talán angolul, nemzetközi szinten lehetne még utána nézni.


A személyes tapasztalatom : Ikertestvérem az országban elsők között kapta meg Covid osztályra átvezényelt egészségügyi dolgozóként a Pfizer vakcinát 2020 december végén és 2021 januárban. Én, mivel nem vagyok egészségügyi dolgozó, kivártam a sorom és április elején illetve végén kaptam meg a Szputnyik vakcinát. Ikertestvérem 7 hónappal a második oltás után, augusztus végén covidos lett, de nagyon enyhe tünetekkel:orrfolyás, hőemelkedés, enyhe köhögés. Talán ki sem derült volna, ha a munkahelyén (kórház) nem tesztelik le. Nekem akkor 4 hónapos volt az oltásom és nem kaptam el tőle, együtt lakunk. Úgyhogy őt viszonylag megvédte a Pfizer, engem pedig megvédett tőle a Szputnyik. :-)

2021. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7! Igen, hallottam róluk, én is szívesen olvasnék, de ezek szerint ők nem csináltak 😟

Köszi, hogy leírtad, érdekes volt a te történeted is. Ti is egypetéjűek vagytok?

2021. dec. 9. 19:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, és igen, egypetéjű ikrek vagyunk, 29/N. :-)
2021. dec. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélek neked egy történetet amit szintén el se akarsz majd hinni. Nem vagyok iker de voltam beteg az első hullámban, mikor még oltás sem volt. Sz*r volt. 30 éves vagyok marha fitt és egészséges és úgy éreztem mintha agyonvertek volna attól, hogy kivittem a szemetet. Hamar oltattam rá, így az oltás is megcsapott. A második után is voltam igazoltan beteg. Teljesen elviselhető volt, kis köhögés, kis mellkasnyomás. Teszem hozzá ezt a számomra teljesen elviselhető vírus variánst az egész iroda benyalta ebben az időben. Volt köztünk oltásellenes. Hát ő nem jön többet... Egy hét alatt elvitte.

Itt a vége.

De szerintem még véletlenül se okuljon senki a történetből, ne oltassatok amíg nagyobb baj nem lesz..vagy még akkor se... biztosan megéri.

2021. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!