Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Talpi szemölcs eltávolítása?

Talpi szemölcs eltávolítása?

Figyelt kérdés

Már vagy 2 éve van a sarkamon egy szemölcs, viszonylag nagy. Nem terjed azóta is csak az van nem jött ki több. Azért hagytam rajta eddig mert azt olvastam egy idő után maguktól leesnek. Kezeltük valamilyen ecsetelővel nem igazán használt. Akkor próbáltam kivágni de nem sikerült. Nem szeretném sebészeti ùton eltávolítani inkább maradnék valami házi módszernél


Tudtok valami módszert hogy tűntethetném el? Nektek mi vállt be rá?


Egyépként volt már ugyanitt egy szemölcsöm az is ecseteltük aztán mikor voltam strandon akkor leázott és kijött, de ez elég makacs.



2021. dec. 10. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak a bőrgyógyász tudott segíteni, leégette. Szoptam vele fél évig, kivágtam, ecseteltem, dm-es fagyasztóval fagyasztottam, semmi de az ég világon semmi nem használt.
2021. dec. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a választ, eddig eléggé leszartam mert nem tudtam sokat foglalkozni vele de ha tényleg nem jön le akkor én is ezt fogom tenni valószínüleg
2021. dec. 10. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is ecsetelő használt anno ( uszodai szemölcs volt) de igen hatásosan ! Otthoni kezelés volt .
2021. dec. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és nem emlékszel esetleg hogy milyen volt? Mert én is használtam valamilyent de az nem szedte le
2021. dec. 10. 13:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Írom is :verrumal külsődleges oldat !
2021. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 volt, az egyik elmúlt a fent említett ecsetelővel, a másikat kivàgta a bőrgyógyász.
2021. dec. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Én sima sebtapasszal jó sokáig, legalább két hétig lefedtem. Elmúlt magától 👍
2021. dec. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Börgyógyászt javaslom, nézze meg. És ha már ott vagy egy szűrővizsgálatot is érdemes kérni anyajegyekre esetleges más elváltozásokra is. Te döntésed érdemes megfontolni.
2022. jan. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Helyi sztk-ba elmentem talpamon lévő szemölccsel, lefagyasztották, majd felírtak szalicilsavat. Minden nap beáztattam a lábamat, eltávolítottam a halott hámréteget, utána pedig csöpögtettem. Addig csináltam amíg éreztem, hogy már csak a bőrömet marja a szalicilsav. ( A szemölcsöt nem érzed, ha rácsöpögteted, de a bőrödet csípi. Csak a szemölcsre menjen a sav! ) Azóta is várom, hogy teljesen begyógyuljon a helye, egyelőre úgy néz ki, hogy elmúlt teljesen és nem csak felületesen, remélem…

Kb két hétig tartott az otthoni kezelés, mert nagyon mar a sav. A féléves szemölcsöm eltűnt tőle. Szerintem menjetek bőrgyógyászhoz az sztk-ba.

2022. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!