Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma pozitív lett a koronavírus...

Ma pozitív lett a koronavírus tesztem, beoltva nem vagyok, tehát nincs védettségi igazolványom. Ha vége a betegségnek, kaphatok valami ideiglenes kártyát hogy védett vagyok?

Figyelt kérdés
És ha igen, azt hogyan lehet igényelni?
2021. dec. 11. 17:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

8.-as válaszoló jól írta, ha a háziorvos küldte ki a mentősöket tesztelni hozzád és pozitív lett a teszted, bekerülsz a rendszerbe és kiküldik a kártyát a lakcímkártyádon szereplő címre postán. Ha munkahelyen történt elvileg ők is le kell hogy jelentsék.Egyébként itt megtalálsz mindent:

[link]

2021. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Tegnap előtt csináltam ilyen házi tesztet is, az valamiért negatív lett. De ma mentősök csinálták, mondjuk nem ők jöttek ki hanem ilyen tesztelő pontra kellett mennem.

Akkor ezt a kártyát automatikusan meg fogom kapni, vagy kell külön igényelnem majd?

2021. dec. 11. 18:07
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Írtam, hogy automatikusan és, hogy ingyenes. Három héten belül postaládába kapod.
2021. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
És azzal be lehet menni szórakozóhelyekre?
2021. dec. 11. 18:11
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Teljesen ugyanazokat biztosítja, mintha oltás után kaptad volna meg. Annyi hogy nem érvényes ugyanannyi ideig.
2021. dec. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk tény az, hogy mindaddig, amíg az éttermekben, vendéglőkben, pizzériákban, bárokban, kocsmákban, stb. nem szkennelik be (nyilván egy másik telefonnal) a kártyán (vagy a telefonon levő virtuális kártyán) levő QR kódot, addig soha nem fog kiderülni, hogy kinek járt le a kártyája és kinek nem. (Nem úgy, mint mondjuk eddig pl. a személyi igazolványoknál, ott ránézésre látszik mindez.)
2021. dec. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
16-osnak is igaza van, sok helyen csak fel kell mutatnod hogy megvan és tovább nem foglalkoznak vele.
2021. dec. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Aaa betegség után kapott kártyára sztem rá van nyomtatva alejárati dátum. nekem legalábbi silyen volt, de azóta lehet változtattak.

Az oltás után kapottnál már nincs feltüntetve dátum, csak a QR kód.

2021. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

10, nem helyesről beszéltem, hanem tématartásról:D

És true, a magánlaboros is. Amit kiemeltem az annyi, hogy ha patikában veszel tesztet, megcsinálod, pozitív, tudomásul veszed, akkor rajtad kívül senki sem fogja tudni, hogy beteg vagy, ergó kártyát sem fognak küldeni.

2021. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
19 oké, de az kútban él akinek ez nem alap :-). A párna alatt rejtegetett sk. végzett pozitív covid teszt maximum a váratlanul betoppanó ismerősök eltántorítására jó.
2021. dec. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!