Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Már lóg rajtam az összes...

Már lóg rajtam az összes ruhám, hogy tudnék leállni?

Figyelt kérdés
170 cm vagyok, jelenleg 48 kg. 65-ről indultam és a cél 55 lett volna. Amikor elértem ezt, még mindig láttam magamon itt-ott egy kis zsírt, ezért kitűztem az 50-et. Az addigi diétával ez már nem ment, a súlyom megakadt 54-nél. Ekkor kezdtem el koplalni, pontosabban nagyon kevés kalórián élni. 600 volt alapesetben, néha becsúszott az 1000. Amikor ez megtörtént, nagyon rosszul éreztem magam, ezért átálltam a szigorú 600-ra, de vannak napok, amikor 3 kávén és egy marék mogyorón kívül semmit se eszek. Ma reggel mértem és 47,8 kg voltam. Nagyon örültem neki, de mélyen belül érzem, hogy ez már nem egészséges. Kiáll a kulcscsontom, a bordáim, és lógnak rajtam a felsők. Attól tartok, tovább fog csökkenni a súlyom, ha nem eszek többet. De ha többet eszek, bűntudatom lesz. Ellentmondásos érzések kavarognak bennem. A szüleim nagyon aggódnak, igaz már nem élek velük. 24/N

2021. dec. 15. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Remek, súrolod az anorexiát, legalábbis ráléptél az útjára. Vagy erőltesd az evést vagy keress pszichológust ha nem tudod leküzdeni a bűntudatot.
2021. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon kevés. A testsúlyod és a kalória bevitel is.


Én a helyedben inkább megpróbálnék visszahízni 50kg-ra minimum. A napi kalória bevitel meg 1200 kcal ne legyen kevesebb, ne éheztesd magad. Nem mellesleg minden szükséges ásványi anyagot, vitaminokat és egyéb, az egészséges életmódhoz szükséges mellőzöl így, csak rosszabb lesz.


Ez biztosan egyfajta testkép zavar, de fejben muszáj lesz leküzdened. 65kg-val sem voltál elhízva, az 55 tényleg ideális lenne számodra szerintem.


Bűntudatod ne legyen, legalább is az evés miatt ne. Az egészséged fontosabb. Ha szükséges, konzultálj egy pszichológussal de elsőnek, míg Te is be tudod látni, hogy nem jó, próbáld meg átgondolni, hogy mihez fog vezetni és megéri-e. Mert baromira nem éri meg.


Hidd el, 170 cm-hez az 55kg teljesen passzol, a 65kg sem volt sok. Inkább ha a "zsír" látványa zavar, akkor sportolj, járj edzeni de amellett táplálkozz megfelelően és szerintem sokkal jobb alakot fogsz tudni elérni, mint az éheztetéssel bármikor.


Kitartást, én szurkolok! :)

2021. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Sürgősen keress fel egy klinikai szakpszichológust, ha nem akarsz kórházban kikötni.
2021. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Biztosan anorexia.

Olvass minél többet a témában. Ha elfogadod, hogy ez a bajod, az már az első lépés.

Egyébként ha plötyinek látod magad, az edzés (és az ezt kiegészítő, NEM KALÓRIADEFICITES étkezés) segíthet.

2021. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!