Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért akarjuk mindenáron...

Miért akarjuk mindenáron elkerülni az orvosokat, hogyha betegek vagyunk vagy "kisebb" balesetért bennünket?

Figyelt kérdés

Ha kicsit szédülünk, gyengébb a közérzetünk, köhögünk, akkor inkább teázunk, pihenünk vagy esetleg veszünk nem vényköteles (receptköteles) gyógyszert, de orvoshoz nem óhajtunk menni.


Ha egy rossz lépésnél kimegy a bokánk, inkább otthon kezelgetjük, felpolcoljuk, jegeljük, de orvoshoz még mindig nem megyünk. Ha netán még 3-4 nap múlva is fennáll a probléma, akkor talán megfontoljuk ezt. Ha viszont nem, akkor dörzsöljük a tenyerünket, hogy ezzel is megvolnánk, pedig lehet (sőt bizonyára) nagyobb kárt okozunk ezzel, mint hasznot.


Persze jelenleg ráfogjuk a COVID-ra, ami valahol érthető is. De mire mondjuk 5 vagy 15 esetleg 20 évvel ezelőtt?



2021. dec. 31. 20:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Amikor még nem voltak orvosok, akkor még mindenki otthon kúrálta magát.

Az hogy most már vannak, nem azt jelenti hogy minden apróságért orvoshoz kéne rohanni.

2021. dec. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Amiket felsoroltál, mind otthon kezelhető.
2021. dec. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ja, csak mondjuk egy félrekezelt bokaszalag-szakadással nagyobb károd lehet, mint hasznod. (Saját tapasztalat)


Mit nevezünk apróságnak?

2021. dec. 31. 20:24
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
#3 pl van aki lehorzsolja az ujját, és rohan a sebészetre..
2021. dec. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#4

Az már tényleg túlzás lehet. Bár, hogyha pl. egy olyan helyen vagy tárggyal történik, aminél pl. a tetanusz-veszély fennállhat, akkor jogos, de máskülönben nagy mértékű túlzás.

2021. dec. 31. 20:28
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

Én mondjuk pont az a típus vagyok aki csak a legvégső esetben megy orvoshoz.


Egyszer pl leforráztam a kézfejem forró olajjal, tiszta hólyag volt, kicsit később meg olyan büdös hogy már azon gondolkodtam hogy szatyrot húzok rá hogy aludni tudjak tőle.. Nem mentem vele orvoshoz, meggyógyult!

2021. dec. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Én pl azért kerülöm a háziorvosomat, mert egy hisztis pitsah. Gyógyszert se lehet felíratni vele anélkül, hogy ne ordibálna, rinyálna. Neki sok a dolga, sose ér rá, nem lehet hozzászólni.


Fogorvost azért, mert 18.000 egy tömés alap hangon.


Szakrendeléseket azért, mert egész nap ülhetek a váróban. Nem vizsgálnak meg. Vagy elküldenek a jó k anyámba, hogy minek merészeltem oda menni.. vagy visszaküldenek a háziorvoshoz vagy esetleg nagy ritka alkalmakkor felírnak egy teljesen sz4r gyógyszert.

2021. dec. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

6-os vagyok.

Így nézett ki egy héttel a forrázás után [link]


Pl nálam ez még bőven a "meggyógyul magától" kategória.

2021. dec. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#8

Na ez az, amit nem szabadott volna pl. hagyni ezzel az elvvel. Már csak azért is, mert a seb bármikor elfertőződhet. De ez valójában mindenkinek a maga döntése. Azt is érdemes nézni, hogyha komolyabb következménye lesz, akkor az mivel járhat?!

2021. dec. 31. 20:44
 10/19 anonim ***** válasza:
#9 Volt már ennél csúnyább sérülésem is, pl egy motoros esés után. Az is rendbe jött.
2021. dec. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!