Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik Covid elleni oltástól...

Melyik Covid elleni oltástól lett mellékhatás nálad?

Figyelt kérdés
Légyszi, őszintén szavazz! Akinek van kedve, kommentben kifejtheti, hogy mitől milyen lett, de azt is köszönöm, ha csak szavazol.

2022. jan. 5. 17:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

[link]

4. oldal aljától mellékhatások

2022. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
#11! Köszi. Akkor ha jól látom, ha mondjuk közepesen szerencsétlen ember vagyok, értsd a nem gyakori mellékhatások jönnek be, amire azért egy közepesen szerencsétlen embernek van esélye, tekintve, hogy 100-1000/1 embert érint, akkor csak annyit szenvedek vele, mintha 2x átment volna rajtam az omikron. Hülyének is megéri 😂
2022. jan. 6. 15:01
 13/23 anonim ***** válasza:
83%
A sinopharmnál igen, a többihez is hasonlókat írtak kb, mondjuk 1-2-hez vannak durvábbak is írva, mint a kínaihoz.
2022. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Ma kaptam kínait, van még belőle, munkahely miatt kellett, eddig lekopogom csak a karomat érzem, koràn reggel kaptam. Sok folyadèkot iszom (víz) és vettem be vitaminokat.
2022. jan. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Janssen-el vagyok oltott. Az nap este lázam volt, másnap izületi fájdalmak voltak. Harmadik naptól már semmi bajom nem volt. Szeptemberben lettem oltva.
2022. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
14-es vagyok, Sinopharmos, jelentem túléltem az èjszakàt :), a szuris karom, kezem gyenge még, de semmi làz ilyesmi nem volt, nyugudt volt az èjszakàm, vègigaludtam. Nem tudom, hogy esetleg amiatt nincs tünet, mert volt minimàlis ellenanyagom (s ès n fehérje elleni is, tehàt vmikor talàlkozott a vírussal a szervezetem).
2022. jan. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Annyi,hogy a vízivás sztem nagyon fontos, èn oltàs utàn, amikor már a szabadban voltam, ittam vizet, meg utàna másfèl litert délutànig megittam, ez a fejfájás megelőzése miatt hasznos, több embertől hallottam erről, estefelè picit éreztem a fejem, sztem nekem nagyon fàjt volna, ha nem iszom vizet, utàna megint ittam és már nem éreztem.
2022. jan. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Mind2 szputnik után láz 2-3 napig.

De én kb a semmire is belázasodom.

2022. jan. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ha csak a számokat nézzük, úgy tűnhet, hogy a Moderna és a Janssen kisebb eséllyel okoz mellékhatásokat, mint a Pfizer. Pedig ez nem így van, ugyanis azokból kevesebb dózist adtak be, így összességében kevesebb embernél jelentkezett mellékhatás.

Itt van egy összehasonlítás gyártók szerint, az amerikai VAERS-be történt bejelentések alapján: [link] (Vaccine data per manufacturer)

Az USÁ-ban 3 féle oltást adnak, Janssent, Modernát és Pfizert. A 7. oszlopban látható, hogy 1 millió dózisra vetítve hány esetben jelentettek mellékhatást és halálesetet. (Ez nem jelenti, hogy az összes bejelentett mellékhatást az oltások okozták, de azt sem, hogy nem lehetnek be nem jelentett esetek. Tehát ez a táblázat csak arra lehet jó, hogy az oltások biztonságosságát egymáshoz hasonlítsuk, a kockázat mértékét nem lehet belőle reálisan kiszámolni.)

Sajnos nálunk nincs ilyen nyilvános adatbázis, így nem tudjuk összehasonlítani mind a 6 féle oltást. A beadott dózisok számát viszont mindig számításba kell venni. Ha kevesen panaszkodnak egy bizonyos vakcinára, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy az biztonságosabb, mint amire sokan panaszkodnak.

2022. jan. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Sinopharmmal oltottak, május végén kaptam meg a másodikat. Július elején kezdodott brutális hajhullás, mostanra talán egyhulni látszik. Más mellékhatás nem volt.
2022. jan. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!