Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Be kéne oltatnom magam?

Be kéne oltatnom magam?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok és ápolónak szeretnék tovább tanulni. Még nem vagyok oltott és nem is szeretnék az lenni. Ha ápolónak kezdenék el tanulni, egyből be kellene magam oltatnom, vagy ez, hogy működik?

2022. jan. 7. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Orientálódj másfelé míg ez az őrültség tart, az életed/egészséged legyen fontosabb. Aztán hátha egyszer vége lesz a plandémiás baromkodásnak.
2022. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
#1 +1
2022. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Pont hogy be kellene oltatnia magát, te nagy okos autószerelő első.

Fingod nincs az egészhez, de itt okoskodsz, tolod a baromságot. (Az autószerelőt csak tippeltem, lehet a sarki ábécében vagy eladó, kb. az a szint)

2022. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Ha az egészsége a fontos.
2022. jan. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Az ápoló egy szép hivatás, jól teszed, ha ezt választod.

Nagyon sokat fogsz tanulni, közte azt is megtanulod majd, hogy hogyan működnek a fertőzések, hogyan működnek a védőoltások, és miért nagyon jó nekünk az, hogy sok, régen halálosnak számító betegség ellen van már védőoltás.


Ha az iskolában lesz majd gyakorlatotok, akkor beteg közelébe nem mehetsz védőoltások nélkül, az egészségügyben nem csak a covid elleni oltás kötelező.

Saját érdekedben oltasd be magad minél előbb, ha kétségeid vannak erről, akkor kérdezd meg a háziorvost, segíteni fog értelmezni, hogy miért fontos ez. És fontos mindhárom oltást majd megkapni, nem csak az elsőt és a másodikat.

2022. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Semmiképpen se oltasd be magad, te még nagyon fiatal vagy. Mire végzettséget szerzel, addigra ez az oltásmítosz is elmúlik...
2022. jan. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
29%
Szerintem ha ápoló szeretnél lenni akkor előbb utóbb találkozni fogsz tanulmányaid során a vakcinákkal, működésükkel és jobb esetben rá fogsz jönni, hogy semmi rossz nincs bennük. Ha nincs valamilyen egészségügyi ok ami miatt nem lehet beoltani téged, akkor nem értem miért ne oltatnád be magad.
2022. jan. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%
Ilyen hozzáállással ne menj ápolónak.
2022. jan. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

Én egészségügyi szakközépbe járok.

Vannak olyan egészségügyisek, akik hisznek az oltásban, és vannak, akik szerint hülyeség, de mégis beadatják, mert etikailag elvárt. Kifelé azt kell mutatnod, hogy te be vagy oltva, vagy csendben kell maradnod.

Addig, amíg nem mentek gyakorlatra, nem muszáj, csak azért mert eü suliba jársz.

Viszont ha elkezdtek gyakorlatra járni klinikára, kötelezni fognak. És nem egyet, nem kettőt hanem lassan már a harmadikat is. Különben nem mehetsz gyakorlatra. Már a védettséget igazoló verteszteket sem fogadják el.

Valószínű az első évben nem mentek még gyakorlatra. Utána addig még bármi változhat.

Megpróbálhatod, ha vállalok azt, hogy lehet, hogy nem folytathatod a sulit, ha nem oltasz.

Én is így voltam mint Te, a végletekig kitartottam, de sajnos nem lehet kijátszani a rendszert. Én felvettem 2 oltást, a 3. emlékeztetőt 5 hónap múlva kellene, de addigra bőven végzek a sulival.

Munkahelyet eüsként meg valószínű nem fogsz kapni oltás nélkül. Akkor meg hiába tanulnod.

Amúgy én nagyon féltem az oltástól. Beadattam, semmi bajom, csak az ami eddig is volt.

2022. jan. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Kedves 9-es. Minket laikusokat mindig elámít, hogy éppen az egészségügyi képzettségűek között hogyan lehet ennyire rengeteg ember aki nincsen tisztában azzal, hogy ezeknek az oltásoknak nincsen olyan funkciója amiért kötelezni kellene vagy lehetne. Semmivel nem terjeszt kevésbé aki oltott elméletileg sem hisz ezek nem sterilizáló oltások. Gyakorlatilag pedig bebizonyították tanulmányok majd később maga az élet is ezt. Sőt azt is, hogy éppen a természetes immunitású vagyis a nyálkahártya immunitással is rendelkezők a kevésbé terjesztők!! Esetleg megosztanád velünk, hogy ezt miért nem értik az egészségügyben olyan sokan?
2022. jan. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!