Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy nyáron...

Elképzelhető, hogy nyáron felfüggesztik a védettségi igazolvány hiánya miatti korlátozásokat?

Figyelt kérdés
Mint sokunknak, nekem is van 2 oltásom, de nem akarom a 3.-adikat, így elvileg nyáron nem mehetek koncertekre... ez feloldódhat?
2022. jan. 14. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Fel fogják oldani nyugi. Főleg ha más országok mint pl. Izrael és Anglia befejezik az egész igazolványosdit, ekkor már más országok fognak idiótának tűnni és szépen kivezetik az egészet. Nem jött be a rendszeres oltás amit az EU tervezett, az emberek túl sokan ellenálltak most pedig már az oltottak sem hajlandóak a további oltakozásokra. Lassan fel kell ezt adniuk.
2022. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Én azt hallottam O.V.-től, hogy lejáratják az érintettek igazolványait, amivel lényegében annyi a hiba, hogy manapság a gyakorlatban 100-ból 99, de lehet, hogy az is megállja a helyét, hogy 1000-ből 999 helyen nem szkennelik be az igazolványon levő QR-kódot.

Ha pedig nem szkennelik be, akkor az 1 oltásos, vagy a 2 oltásos okmánya ránézésre pont olyan, mint az enyém, aki 3 oltást (mindháromszor Pfizert) kaptam.

2022. jan. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Ne reménykedj!.. Lesz még ennél sajnos sokkal rosszabb helyzet is az oltási kártya körül.
2022. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Én most borítékolom neked, hogy kötelezővé fogják tenni az oltást ugyanúgy, mint Ausztriában...


Valójában ha körbenézel mondjuk csak Európában, 1-2 országot leszámítva mindenhol sokkal szigorúbbak a jelenleg érvényben lévő szabályok mint nálunk. Sőt, ha belegondolsz tavaly karácsonykor és szilveszterkor bezárkózás volt, idén nem, annak ellenére, hogy nem kevesebb a fertőzött mint tavaly volt... :)


DE!


Mivel nem akarja magára haragítani a népet és bukni a választást a Fidesz, így nem volt bezárkózás. Áprilisban nyernek, lemegy a nyár, és a nyakam rá hogy jön majd a kötelező oltás... Bárkivel bármiben mernék fogadni, hogy ez így lesz. Nem fog kelleni semmilyen igazolvány, mert mindenki oltva lesz. Szavam ne feledd!

2022. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyárra - szerintem - szinte bizonyos, hogy mindent feloldanak, de ősztől visszavezetik, és ha lazán veszed, elrobog az idő és te nem veszed fel a soron következő oltásodat, akkor rácseszhetsz, mert szerintem biztosra vehető, hogy legkésőbb októberre már kell majd a 4. oltás ahhoz, hogy kávézóba, moziba meg hasonló helyekre járhass (más kérdés, hogy papíron most is kellene, de - bár én 3x oltott vagyok Pfizerrel, eddig az elmúlt pár hónapban - többször jártam kávézóban, cukrászdában, menüzni étteremben is - és az elmúlt hónapokban (a kezdeti időszakkal SZÖGES ELLENTÉTBEN) egyáltalán NEM kérték, s JELENLEG SEM kérik.
2022. jan. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!