Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Időszakos böjt és teljes böjt...

Időszakos böjt és teljes böjt együtt?

Figyelt kérdés
Jelenleg 16/8-as időszakos böjtölést alkalmazom mindennap. Érdemes lehet néha (pl. havonta) kiegészíteni hosszabb (akár 24-40 óra) böjtöléssel? Én pl. így képzeltem el egy teljes böjt-ös hetet: hétfőtól péntekig 16/8 időszakos böjt, péntek 18:00-tól vasárnap 10:00 (40 óra) teljes böjt, vasárnap 10:00-től ismét 16/8-as időszakos böjt, és ezt megismételni kb. 4-5 hetente, közte meg ugye végig a 16/8-as időszakos böjt.

2022. jan. 18. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

De amugy minek? Mi a celja? En nem latom az ertelmet a napokig tarto ehezesnek, csak belassul az anyagcserem aztan jo kis szekrekedest csinalnek magamnak szerintem.

Idoszakos bojtot en is nyomom, de hogy heti 1-2 napot ne is egyek? Kizart :D

2022. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szirtuin boosting miatt.


Peter Attia ilyesmit csinál. David Sinclair szerint “elég” a 16:8, de ártani nem árt a böjt sem mellé. Spotify-on sok podcast van erről. Joe Rogan-nel is, Andrew Huberman, stb

2022. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jah, Valter Longo is hasonlót ajánl, a könyvében le van írva.
2022. jan. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

1-es

Azt maga sem tudja. Mondjuk naponta 8 órát én is szoktam böjtölni, immár 50 éve. Minden éjjel.

2022. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!