Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kedd reggel megyek PCR tesztre...

Kedd reggel megyek PCR tesztre, mekkora az eséllye annak hogy ez is pozitív lesz? Vagy ez alapján nem lehet megmondani?

Figyelt kérdés
Mivel a családban lett covidos, múlt szombaton csináltam egy tesztet, ami negatív lett.Tüneteim sem igazán voltak,az 1-2 hete tartó orrdugulást, náthát leszámítva ami épp hogy addigra kezdett elmúlni. Aztán hétfő estére kicsit szarul lettem,a náthám megint felerősödött, illetve hőemelkedés, gyengeség; de másnap reggelre már jól voltam. Ennek ellenére felhívtam a háziorvost, csütörtökre kaptam időpontot tesztelésre, már a gyorstesztem is pozitív lett. Ma csináltam otthon egy gyorstesztet, még mindig pozitív. Azóta már náthás sem vagyok.

2022. jan. 30. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni.
2022. jan. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon valószínű, hogy még pozitív lesz.


Miért van szükség arra, hogy PCR tesztet csináljanak neked, ha tüneteid is vannak, és az antigén teszted is pozitív?

2022. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mennék vissza dolgozni, és ahhoz kell a negatív PCR teszt...

Kedden letelik az egy hét, ezért addigra foglaltam is időpontot; de most így én is attól tartok hogy pozitív lesz, tehát feleslegesen mentem és mennem kell majd még egyszer, ki tudja mikor (és bár a cég kifizeti, de pont ezért is érzem gáznak). Azt gondoltam hogy mivel ilyen enyhe lefolyású (volt) nálam, így a vírus is hamar kimegy belőlem.

2022. jan. 30. 21:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"a cég kifizeti, de pont ezért is érzem gáznak"

Amúgy jól vagy? :DD Mi abban a gáz???


"Azt gondoltam hogy mivel ilyen enyhe lefolyású (volt) nálam, így a vírus is hamar kimegy belőlem."

Semmi köze egyiknek a másikhoz, két év elteltével tudhatnád már...

2022. jan. 31. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a gáz hogy kétszer annyiba fog nekik kerülni..de persze igazad van, leszarom végülis, kötelességük mind a 2 tesztet kifizetni ha már egyszer kötelezővé tették a negatív teszeredményt.

Háziorvos mondta hogy kedden mehetek nyugodtan tesztelni.🤷

Hiába telt el 2 év azért az emberek tájékoztatása, meg úgy az egész járványkezelés hagy némi kívánni valót maga után...már letelt egy hét és még arról sem kaptam határozatot hogy elkezdődött a karanténom, nem hogy arról hogy mikor lesz vége..így senki nem is ellenőriz tulajdonképpen.

Ráadásul az sem egyértelmű hogy honnan számolják, van akinek az első tünettől, van akinek csak a pozitív teszteredménytől. Na mindegy ez mellékes..

2022. jan. 31. 16:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha vasárnap még pozitív volt az antigén gyorsteszted, akkor szerintem kb. 90 % az esélye, hogy a kedden vett mintából pozitív lesz a PCR teszt eredménye.


Írd majd meg, légy szíves, kíváncsi vagyok rá.

2022. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pozitív lett a tesztem.
2022. febr. 2. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!