Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyik barátnőmről kiderült...

Egyik barátnőmről kiderült hogy covidos, ma csinált gyorstesztet, az pozitív lett neki. Tegnap találkoztunk, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tegnap találkoztunk, ma írta hogy este rosszul lett, a gyorstesztje pozitív.

Nekem nekem nincs, nem érzem hogy rosszul lennek, oltásom is van 2. A háziorvost gondoltam felhívom, hogy mi a teendő de csak holnap rendel.


7000 ft-ot őszintén megmondom nincs kedvem kiadni lehet feleslegesen.


Egy másik barátommal elv találkoznék a hétvégén, óram is lenne holnap.

Nem tudom mi a protokoll ilyenkor. Írjak az embereknek akikkel találkoznék, hogy figyi ez van? Azt se tudom, hogy így órára mehetek-e. Lehet még a teszt se mutatná ki.


Megmondom őszintén most nem tudom mit tegyek. Mi ilyenkor a korrekt "eljárás"?



2022. febr. 3. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha elkaptad, hétvégére valószinűleg jelentkeznek a tüneteid. Amíg nem tudod , hogy beteg vagy e, felesleges mindenkit értesíteni. Ne menj tàrsasàgba addig. Én csütörtökön lettem beteg, pénteken értesítettem a kollègàim, de már ők is rosszul voltak.
2022. febr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szóval akkor jól gondolom, hogy pl.: az órát is hasznosabb lenne kihagynom.? (Egyetem msc, nem vagyunk olyan sokan de ja).


Nem vagyok amúgy ilyen covid parás csak így érzem korrektnek.

2022. febr. 3. 11:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jelentkeznek tünetek tesztelj,ha covidos vagy akkor hívod a házi orvost,ha nem akkor megúsztad.:D
2022. febr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Semmi. Lehet 6x átestél csak észre sem vetted.
2022. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Előbb utóbb mindenki elkapja, nálad is ha elkapod akkor 80 % hogy tünetmentesen megy át. Nem tudom ezen minek parázni
2022. febr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Nálam barátnőm meg anyám lett koronás. Úgy éreztem helyénvalónak, hogy elmegyek én is tesztre, annak ellenére, hogy tünetmentes voltam.

Pozitív lett. Teljesen tünetmentes voltam végig, két oltásom van nekem is.

Szóval könnyen lehet, hogy te is elkaptad, attól még, hogy nincsenek tüneteid.

2022. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Én fertőzném végig a csoporttársaimat, ha mégis elkaptad. Ha az egyetem nem közölt erre vonatkozóan iránymutatást, írj a tanárnak, hogy mi legyen. Én nem mentem be hasonló helyzetben. (Végül az én tesztem negatív lett.)
2022. febr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tavaly én is voltam covidos de akkoriban folyton itthon ültem a seggemen.


Nem az a kérdés, hogy ha nekem tüneteim vannak, akkor mi legyen, ismerem a "protkollt".


Az a kérdés, hogy ha NINCSENEK tüneteim, de a barátnőm akivel tegnap találkoztam és neki a gyorsteszt pozitív, akkor most én mehetek/nem mehetek. Igazából mindegy h hova.

2022. febr. 3. 11:50
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Ha oltva vagy oda mész ahova akarsz :)
2022. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 na attól még elkaphattam és tovább is adhatom.🤔
2022. febr. 3. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!