Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbetegségre/szorongásra...

Pánikbetegségre/szorongásra ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. másfél hónapja kezdődött a pánikbetegségem. Kardiológusnál és gyomortükrözésen, valamint ultrahangon is voltam, mindent rendben találtak. Sajnos néha a szívemen, néha a gyomromban érzem a "nyomást". Nehezen is tudok mostanában elaludni, a gyomromban is érzem a szívdobbanásom. Most kaptam Melatonint egy alvásterapeutától, remélem az segíteni fog. Gyógyszert még nem szedek rá, mert nem akarok függő lenni. Homeopátiás szert javasoltak az ismerőseim. Sportolok, relaxálok, autogén tréninget is csinálom, de sajnos ebben az állapotban nehezen tudok ellazulni, valamit a Youtube-on 888 Hz-es zenéket is hallgatok. Kipróbáltam már a metamorf masszázst, az Access Bars kezelést, voltam akupunktúrán és hipnotizőrnél is. Mind biztattak, hogy ki lehet ebből gyógyulni. A pszichoterapeuta semmi érdemlegeset nem mondott, csak annyit amennyit már én is tudtam, nem is bíztatott. Még a kineziológust ajánlották egy páran, hátha az is segíthet. Ti milyen módszereket javasoltok még ami hatásos lehet? Akár alváshoz is? Hallottam olyat, hogy valakinek csak az akupunktúrás kezeléstől csökkent a szorongása és 3 hét után már teljesen nyugodt volt és kigyógyult a pánikbetegségből is. Nincs fóbiám, nem félek a pókoktól és a sötétben sem, kimerek mozdulni otthonról, járok bevásárolni is.


Előre is köszönöm a tanácsokat és a véleményeket!



2022. febr. 3. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
Nem lehet belőle kigyógyulni. Folyamatosan tünetmentes csak antidepresszánssal lehetsz.
2022. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem egy részleges reflux diéta (bár írtad, hogy nincs), nem árthat. Pl. a paradicsomot, csípőset stb. kerüld esténként.


Amúgy SMR henger lefekvés előtt és sok nyújtás, én ha be vannak feszülve az izmaim, akkor nem nagyon tudok elaludni.

2022. febr. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy ki lehet belőle gyógyulni, mert olvastam egy pár helyen, hogy le tudták küzdeni és tünetmentesek lettek.

Köszönöm a válaszokat, lefekvés előtt három órával már könnyű ételeket szoktam enni, a csípős, fűszeres és erős ételeket meg eleve kerülnöm kell, mert kicsit érzékeny a gyomrom.

Az SMR hengert ki fogom próbálni, bár ma éjjel el tudtam már aludni :)

Elkezdtem a Reikit, hátha az is segít majd.

2022. febr. 4. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!