Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha most covidos vagyok,...

Ha most covidos vagyok, mennyi idő után kaphatok oltást?

Figyelt kérdés
Azt mondták 5 nap. Akkor mi van azzal, ami tavaly volt, hogy 3 hónapig nem kaphat az illető oltást?

2022. febr. 3. 20:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
11%
8-as. Odaballagtam a kórházban egy oltó pontra, beikszeltem a papíron, h nem voltam covidos, amikor sorra kerültem senki nem kérdezett semmit, csak beadták, 20 másodperc múlva már mást oltottak. Ennyi. Tavaly tavasszal amúgy.
2022. febr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
75%

#11 Szóval odaballagtál aktív fertőzöttként egy oltópontra, tavaly tavasszal, mikor a legnagyobb oltási kampány ment? Ez az egyik. A másik, hogy oltást kértél aktív betegségre.

Az iq-d hogy sikerült szobahőmérsékleten - vagy inkább alatta - tartanod ennyi időn keresztül? És komolyan csodálkozunk, hogy még mindig járvány van, mert vajon hány ilyen "okos" lehet még közöttünk, akik életben tartják ezt a szart.

Fun fact: Tavaly tavasszal a gyógyulásra is járt kártya, én is kaptam rá, csak kérni kellett. Néha érdemes olvasni kicsit, mielőtt fogyatékosok leszünk, és potenciálisan megfertőzünk x szerencsétlent, aki az oltásra vár.

2022. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%
Amúgy kérdező, ha erre ajánlást szeretnél kérni, akkor EÜ személyzettől kérj, akkor jársz a legjobban. Háziorvosod, vagy ott van facebookon a vakcinainfo csoport, ahol orvos válaszol a kérdésedre, csak előbb nézz szét, mert már esélyes, hogy feltették előtted.
2022. febr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#12

Nem hiszem, hogy fertőzött, mivel akkor nagyon szigorúan tartották a karantént, és még viberen is felhívtak a rendőrök.

Egy ismerősöm 1 hónapig volt pozitív, lehet arra gondolt, hogy lejárt a karantén, de még pozos volt. Az első par napban fertőz elvileg

2022. febr. 5. 14:58
 15/19 A kérdező kommentje:
Ezaz, h kérdeztem és 5 nap. Csak azt nem értettem, hogy 1 éve miért volt 3 hónap
2022. febr. 5. 14:59
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
12-es válaszoló. Az, hogy én mit és miért csináltam és csinálok, az az én dolgom. Amúgy a 14-es válaszoló, a kérdező tud gondolkodni is, nem csak óbégatni. A szellemi szintem nem tartozik ide, jóval a Tiéd felett leledzik. A kártyát nem kaptam meg, meguntam, időm se volt bolygatni, mert muszáj volt kártyát szereznem. Hogy miért, megint az én dolgom. Valamint amit te össze fröcsögsz, nem válasz a kérdésre. Az enyém az volt.
2022. febr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%

Hát ha már beszéltél vele, akkor miért nem kérdezted meg tőle ezt is? :D


Valószínűleg az egyik előző hozzászólásban lesz a válasz, nem volt elég oltás, és fertőződés után szinte biztos védett leszel 3 hónapig. Akkor főleg az volt a cél, hogy gyorsan növeljék a védettek számát.


Amúgy nem, én tavaly márciusban voltam fertőzött, betartottam a 10 nap karantént, de akár a világ végére is mehettem volna, senki nem jött ellenőrizni, vagy hívott fel.

2022. febr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
88%

"A szellemi szintem nem tartozik ide, jóval a Tiéd felett leledzik" vs. "Odaballagtam a kórházban egy oltó pontra (oltópontra), beikszeltem a papíron, h nem voltam covidos" :'D

Így már mindent értek! Nem gondolod, hogy azért nem kaptál gyógyultsági igazolványt, mert még aktívként voltál elkönyvelve? Ott mégis mire kellene ezt kiadniuk?

"Amúgy a 14-es válaszoló, a kérdező tud gondolkodni is, nem csak óbégatni" - Akkor vegyük úgy, hogy még POZITÍVKÉNT elmentél oltásra, az ott várakozók közé, akik lehetnek simán beteg emberek is. Tényleg, mennyivel jobban - és okosabban - hangzik. Nem véletlenül tartották tovább a karantént pozitivitás esetén, mivel nem lehet biztosat mondani a fertőzőképességet illetően.

Eközben próbálod fontosnak beállítani magadat, mintha a te titokzatos motivációd szentesítene minden eszközt a kártya megszerzésére. Továbbra is csak egy felelőtlen gyp-s vagy, abban maximum igazad lesz, hogy talán túloztam a szobahőmérséklettel, az életkorod is jó lesz.

2022. febr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Mókás vagy 18-as. Meg rengeteg időd is lehet. Amúgy az az ember lehetsz, akinek mindíg mindenben igaza van. Van ilyen rokonom is, 20 éve beszéltem vele utoljára. Leginkább azért, mert untatott. Sajnos ez a helyzet most veled is, így ezt én most elengedem. De ismered a mondást, hogy ki eneged és ki szenved. Egy élmény voltál.
2022. febr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!