Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a véleményetek az alacsony...

Mi a véleményetek az alacsony fordulatszámú (45-50 ford. /perc) edzésről edzőgörgőn, vagy spinningen igen nagy pedálellenálláson? Állóképességet növel jobban, vagy inkább erőt?

Figyelt kérdés
Saját magamon azt vettem észre, hogy elfáradás,magas pulzus elérése szempontjából sokkal jobb, mint a magas fordulatszám, ebből gondolom, hogy hatékonyabb edzésforma. Kinek mi a tapasztalata?
2016. máj. 17. 09:23
 1/5 Gabci von T1 ***** válasza:
Erőt fejlesztesz vele. Tulajdonképpen mindannyian mások vagyunk, más pedálfordulat esik jól a szervezetünknek. Jó példa egy időfutam, van aki az alacsonyabb, van aki a magasabb fordulatot preferálja, de 50es fordulat hosszabb távon extrém, főleg versenyen (pedálfordulatról, illetve a hatásáról az izmokban van már pár publikáció).Edzésen, erőfejlesztésképp csináltam.
2016. máj. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:

Nem jó ám megszokni, ízületek sem szeretik, görcs kockázatát is növeli.

Ha izomtömeg, növelés a cél, persze lehet alkalmazni, de hosszú intervallumokat én nem javasolnék.

2016. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem elsősorban intervallumokra gondolok (ahol inkább a sebességget növelik az egyes intervallokban), hanem pl. 30-35 perc alacsony fordulatszámú tekerésre azonos intenzitáson, mintha lejtőn tekernél felfele.
2016. máj. 18. 08:39
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
Ez magas terheléssel megfelelhet egy hegyi mászószakasznak. Hogy izomerősítésben mennyivel jobb, mint a pörgetés, azt nem merem tippelni, de a szív- és tüdőkondit jelentősen edzi.
2016. máj. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
csak ne felejts mellé akkor csinálni pörgetős edzéseket is, hogy ne álljon be minden izmod
2016. máj. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!