Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van vmi praktika hogy ne...

Van vmi praktika hogy ne gyulladjon be a lábujjam acélbetétes bakancs miatt?

Figyelt kérdés
Anno egy másik cégnél is viselni kellett a bakancsot és iszonyúan begyulladt a nagylabujjam évek kellettek mire helyre jött. Most váltottam munkahelyet ahol sajnos szintén viselni kell és már sajnos most nagyon be van gyulladva már csak egy kis rész van körülötte ami nem piros. Van vmi ötletetek mit tegyek ellene?
2022. febr. 16. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az hogy nem hordod napi 4 óránál többet!

Benne van elviléeg az öszesnek a leírásában, hogy mennyit viselhető.


Én vagyonőr vagyok aztán a régebbi helyeimen is elvárták, úgyhogy már egyik nagylábujjamon sem jó a köröm, az egyiken konkrétan fele hiányzik, a másikon meg torz maradt és műtötték is.


Mostani munkahelyemen szarom le és papucsba vagyok amikor mindenki hazament.

2022. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok még annyi praktikát tudok neked javasolni, hogy közvetlenül a sebre raklál egy kisebb csíknyi nedves törlőkendő darabot, tekerd be alufóliával és aztán azt is celluxxal épp, hogy ne szorosra, de azért a zoknival se lehessen lerántani.


Az eljárás neve "párakötés" a lényege, hogy az aerob genykeltő baktériumokat "kifőzöd".


Fürdésnél lehetőleg ne legyen vizes, másnapra meg fog szűnni a fájdalom 3-4 nap múlva teljesen lemegy a gyulladás róla, és vissza fog húzódni a benőtt bőr annyira, hogy ki fogod tudni bányászni belőle a körömszilánkot ami szúrja vagy a begyűrődött bőrkeményedést amitől begyulladt.

Ha nem akarod magadat műteni akkor elmehetsz vele a manikűröshöz is, meg fogja oldani. Csak a gyulladást szedd le róla, különben be fogsz carni ha hozzányúlnak...


Első voltam, jobbulást!

2022. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Voltam már vele anno pedikűrösnél full gyulladasban hát tényleg bef....am a fájdalomtól. Pára kötést használtam krémet is kaptam rá fertőtlenítő sprayt valami vízben oldódó tablettát is de sajnos így is évekbe telt mire helyre jött pedig akkor már nem hordtam a bakancsot. Most 5 napja hordom sajnos itt muszáj 8 órában
2022. febr. 16. 19:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az acélbetétes bakancsra az esetek 99%-ban semmi szükség, de legalább az esetek 99%-ában pusztán csak a viselése sérülést okoz. Valami idióta kitalálta egyszer az íróasztal mögül, aztán senki nem meri a valóságban megvizsgálni a dolgot, mert hát jaj-jaj, hogy nézne ki, ha egy ilyen marha fontos biztonsági dolgot eltörölnének?

Lásd még: ész nélkül fehér munkavédelmi tökfödő viselése még akkor is, ha egyáltalán semmi nincs fél méternél magasabban vagy a láthatósági mellényben a réten füvet kaszáló közmunkások. Mert adjunk a külsőségekre, még ha értelme 0 is, valamivel a munkavédelmis semittevőknek is foglalkozniuk kell a heti 40 órájukban.

2022. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Őszintén? Én 4 napot bírtam ilyen munkahelyen munkavédelmi cipőben, estére már vérzett a lábbujjam.. Sajnos fél életemben a benőtt körömmel szenvedtem, úgyhogy hamar rájöttem, ilyen munkát nem vállalhatok.
2022. febr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy helyesek-e az információim, de egy ismerősömnek szintén kellett hordania acélbetétes cipőt a munkahelyén és úgy rémlik, hogy azt mondta, hogy ha valaki visz orvosi igazolást, akkor eltekinthetnek a hordásától. Szerintem neked biztosan adna az orvos igazolást és felmentést az acélbetétes cipő hordása alól. Érdemes lenne rákérdezned, hogy nálatok létezik-e ilyen szabály.


Jó lenne, ha megírnád, hogy mire jutottál. Másoknak is segíthet a tapasztalatod.


Szép napot kívánok mindenkinek! 🌞

2022. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!