Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet kézközépcsont törés?

Lehet kézközépcsont törés?

Figyelt kérdés

Tegnap dühömben beleütöttem a falba ököllel párszor. A kezem feldagadt a kisujjam és a csuklóm között és fáj eléggé (szélső kézközépcsont). Lehet, hogy elrepedt vagy eltört?

Nem szeretnék órákat tölteni fölöslegesen a balesetin egy sima zúzódás miatt.


Volt már valakinek ilyen törése? Mit csináltak vele? Gipsz?


(Amúgy rögtön le is higgadtam, tehát hatott a módszer :D, csak lehet, hogy a csontom meg eltört?)


2010. szept. 11. 14:49
 1/4 Ájhevnó ***** válasza:
100%
Volt már ismerősöm, akinek sikerült eltörnie a kezét így. Jobb ha megnézeted, mint később műteni kelljen.
2010. szept. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Amikor tudod mozgatni, akkor nem torott, csak zuzodott!


Jegelni kellene!

2010. szept. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
15:04 : Hát, tudod mindenki azt hiszi, ha el van törve valamilye, nem tudja mozgatni, ez elég baj, én most kézközépcsont töréssel, gipszrögzítéssel írom ezt a kommentet, nekem is nagy ütés következtében töröt el az V-ös kézközépcsontom... tudtam mozgatni, be volt dagadva, vissza is kellett rakni, tehát elcsúszott a csont, és gipszrögzítést kaptam, viszont én azt mondom, hogy nem érte meg elmenni orvoshoz,meg tud ez gyógyulni magától is, sokszor volt eltörve ujjam stb. de soha nem mentem vele dokihoz, és láss csodát, teljesen jól működik, viszont a 4 hét gipsz nagyon zavar..
2011. ápr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

16:03


Nekem is eltört ősszel és én is gipszet kaptam rá! 6 hétig :) Az egész kezem begipszelték ujjhegytől könyökig, nagyoon sz*r volt :(

Te is ilyen marha nagy gipszet kaptál?

2011. ápr. 26. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!