Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi háromszori székletem...

Napi háromszori székletem van, ami szerintem nem normális dolog. Széntablettát szedek, de a széklet mennyisége maradt. valami hasfogót erre??

Figyelt kérdés
2022. febr. 24. 14:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj el orvoshoz. Fehér széklet májbetegség esetén is előfordulhat. Vérvizsgálat is legyen, májenzimértékek meghatározásával!
2022. febr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Jaaaj napi három széklet teljesen normális. Az a normális, ami rád jellemző, akár heti 3, akár napi 3. A probléma akkor lehet, ha változás áll be. Ha neked ez eddig is ennyi volt, akkor rendben vagy. Napi háromszori székelés miatt nehogy felhívd az orvost, amíg egyébként semmi panaszod nincs.

A fehér darabos, amit írtál, az már inkább tűnik furának, de a májbetegségtől az egész széklet fehér lenne, nem tudom elképzelni, mit jelent a "fehér darabos". Ja és ne szedj széntablettát sem emiatt, teljesen felesleges, miért csinálod?

2022. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha széntablettát szed a kérdező, akkor az feketére festi a székletet. Ha ennek ellenére fehér darabok vannak benne, az nagyon nem normális. Önmagában a napi 3-szori széklet lehet normális, de fehér darabokkal nem.
2022. febr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

12.

Nem, nem normális. Pszichés.

2022. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem mindig fehér darabos. És valamikor túl lágy és egy csomó wécé papírt fel használok ilyenkor ….. lehet hogy pszichés….
2022. febr. 28. 08:54
 16/16 anonim ***** válasza:

Epe probléma is lehet. És igen, a zsíros étel nem tesz jót neki.

Egyébként szentabletta mellett szerintem sok a 3. A nélkül talán nem pláne ha híg. Ha híg az jelez valamit.

Úgyhogy gondolj arra is hogy valami étel intoleranciád van. Sokaknál így kezdődnek a tünetek. Lehet hogy e mellé nem múló bőrt neteid is vannak pl gyulladt pattanások itt ott amit eddig normálisnak gondoltál. Mondjuk ez nálunk nem volt csak hasmenés. Egy ismerősömnek viszont volt, és elmúltak az arcán lévő foltok amikor kiiktatta az ételt amit nem ehetett.

Iktass ki az étrendedből hetente egy fajta ételt higy le tudd tesztelni. Pl laktóz, ha ettől nem múlik akkor magát a tejet, búzát, ha a búza nem működik akkor magát a glutént (búza, árpa, rozs, gluténmentes zab maradhat). Esetleg paradicsom vagy olyan étel amiből minden nap eszel.

2022. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!