Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki rendszeres véradó itt?

Ki rendszeres véradó itt?

Figyelt kérdés

Mi az indíttatás, mi óta adsz vért, hányszor adtál már vért életed során?


Arra is kíváncsi lennék aki adhatna mert egészséges, de valamiért mégsem ad vért mi ennek az oka?


Ha nem lennének önkéntes véradók sok betegen és balesetet szenvedett személyen nem lehetne segíteni és már nem élhetnének.


(A korosztály meghatározása nem véletlen, alatta és felette nem lehet vért adni.)



#férfi #nő #vér #véradás #donor #önkéntes véradás
2022. febr. 25. 20:43
A kérdező szavazást indított:
Nő vagyok életév: (18 - 29 ) Szoktam vért adni rendszeresen.
Nő vagyok életév: (30 - 40 ) Szoktam vért adni rendszeresen.
Nő vagyok életév: (41- 65 ) Szoktam vért adni rendszeresen.
Nő vagyok egyszer már legalább adtam vért, de nem vagyok rendszeres véradó, leírom hány éves vagyok és az okát, hogy miért nem.
Nő vagyok még soha nem adtam vért önkéntes véradáson.
Férfi vagyok életév: (18 - 29 ) Szoktam vért adni rendszeresen.
Férfi vagyok életév: (30 - 40 ) Szoktam vért adni rendszeresen.
Férfi vagyok életév: (41- 65 ) Szoktam vért adni rendszeresen.
Férfi vagyok egyszer már legalább adtam vért, de nem vagyok rendszeres véradó, leírom hány éves vagyok és az okát, hogy miért nem.
Férfi vagyok még soha nem adtam vért önkéntes véradáson.
14 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ez link még ide kívánkozik: [link]
2022. febr. 25. 20:50
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
A nagy többség pénzért ad vért. Biztos van aki azért, hogy másokon segítsen ezzel, de szerintem ez a ritkább ok. 9-15 körül mozog a véradás.
2022. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2 Ha valaki pénzért ad vért az nem önkéntes véradó. Aki önkéntes munkát megy végezni az sem pénzért megy oda, ha kap is valamit, de általában nem kapnak pénzben semmit az ilyen emberek és nem is várnak el.


Úgy tudom gyógyszer cégeknél van "vérplazmás" véradás. A gyógyszer cégnek gyűjtik a vért ott adnak néhány ezer forint talán. De ebben nem vagyok képben.

2022. febr. 25. 21:12
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Én szabályosan már a gondolatától is rosszul vagyok, nem ájulok el közben csak sokkos állapotban kiabálok az életemért, majd 2 napig nem tudom használni a kezem. Próbálok levegőt venni hogy megnyugtassam magam, de az orvos szerint ezzel nem segítek csak hiperventilálok. Egy egész napig szédülök utána, napokig gyenge vagyok és rémálmaim vannak ha tudom előre az időpontját. Ezért nem adok, mert belehalnék ha ez az egész 1 órán át tartana! Nem tudok megnyugodni! Ha más vérzik azt viszont 0 hozzáértéssel valamiért ösztönösen ellátom, majd persze hetekig nem alszok miatta vagy random zokogok, de akkor is odalépek segíteni.
2022. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4 Hiszed vagy nem nekem tű fóbiám volt amikor kötelező oltás volt a doki elővette a tűt és azon nyomban elájultam, eszméletvesztésem volt. :)


Persze ez akkor nem volt vicces sokszor előfordult émelyegtem, ha tudtam csak valami kis szurit fogok kapni.

2022. febr. 25. 21:23
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
És hogy küzdötted le? Ez nálam valami pánikroham szerűség, de 20x elnézést kérek közben, de nem tudom leküzdeni! Tudatosan veszek levegőt, arra gondolok milyen mozdulatokat kell tenni, most ne mozogjak, valamiről beszéljünk.. semmi nem vált be! Könyörgök az életemért, izomrángások és idegi szintű reszketés fog el. Azok az izmok reszketnek, amihez én elvileg nem férek hozzá tudatosan! Borzalmas és rohadt égő is!
2022. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

... (közben véletlenül félre nyomtam)


Folytatom: Az első véradásomon is elájultam éppen és néhányszor elő-elő fordult, de ez nem csak pszichés feszültség miatt lehetett csak, ha nem mert nem vagyok túl nagy darab alkat aztán ha nem kajáltam rendesen és nem ittam elég folyadékot meg fáradt is voltam, de az elején a pszichés feszültség azért nagyon ott volt. - Megesett így mentem véradásra, hogy ezekből sok minden adott volt. Rá kell készülni azért előtte. Inni - enni legalább az nap rendesen. Meg alacsonyabb volt a vérnyomásom is eleve és volt, hogy suliban évnyitón is elájultam már.

Az első időkben úgy mentem ittam egy B- betűs energiaitalt előtte. Aztán volt hogy kávét ittam, de most megesik, hogy natúr is elmegyek véradásra kávé nélkül is és nincs probléma.


Most hogy már jó pár éve adok vért szoktam nézni is már amikor nyomják a vénámba a nem kis méretű tűt és csapolják a vérem. :)


Csak azt akarom kihozni, hogy nálam aztán tényleg nagyon nem volt egyszerű rendszeres véradóvá válás. A tűfóbiámat le kelet küzdenem teljesen, hogy adhassak.


Még annyi, hogy általában Vöröskereszt véradó állomására szoktam menni véradásra, nem kitelepült véradásra a nyugodtság meg, hogy általában nincs tömeg ott azért. (Vidéki Városban van.)

2022. febr. 25. 21:49
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

Vért biztos nem pénzért adnak, 500ft-os utalványért meg sem éri elhagyni a házat.

A plazmáért jobban megéri, az pl nálunk 7-10eft

2022. febr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres véradó vagyok, évi 4x adok vért már 20 éves korom óta.

Jó érzés adakozni.

27N

2022. márc. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
38%
Nem adtam még soha, nem szeretem, ha szurkálnak.
2022. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!