Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek aki mar...

Mi a velemenyetek aki mar ugymond xanax fuggo egyik naprol a masikra abba lehet hagyni a szedését es milyen tunetekkel jarhat ?

Figyelt kérdés

2022. márc. 2. 09:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én is sok évig depressziós voltam (valamennyire még vagyok is), és hozzád hasonlóan sokat szenvedtem álmatlanságtól - volt, hogy napokig nem aludtam. Muszáj volt orvoshoz mennem, antidepresszánst és szorongásoldót szedtem évekig (Xanaxot nem). A gyógyszer nem oldja meg a problémát, de segít túlélni addig, amíg a problémák megszűnnek vagy enyhülnek. Van az a pont, ahol már nem lehet gyógyszer nélkül kezelni a helyzetet. Szerencsére az évek során enyhültek a tüneteim, és a gyógyszert is el tudtam hagyni - ez fokozatosan történt, az orvossal megbeszélve. Ma már semmit nem szedek hál' Istennek.


Szóval egyrész nem kell elkeseredni, másrészt pedig azt javaslom, hogy ha nem psziciátertől kaptad a gyógyszert (pl. csak felirattad a háziorvossal), akkor menj el pszichiáterhez, mert a depresszió komoly esetben hosszú és komoly kezelést is igényelhet. A gyógyszer abbahagyását, csökkentését pedig mindig beszéld meg az orvossal.

2022. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!