Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Könnyen izzadás és kellemetlen...

Könnyen izzadás és kellemetlen szag?

Figyelt kérdés

Pár hónapja észrevettem, hogy nagyon könnyen leizzadok és utána természetesen be is büdösödök.. Reggel mikor gyalog megyek iskolába 8 perc alatt úgy leizzadok, hogy mikor beérek már cserélhetném is a pólómat. Csak a hátam és a hónaljam. Izzadásgátlót használok, próbáltam stiftet, spray-t, a pólóm pamut (nem a legmárkásabb, de annyira igen, hogy tényleg pamut és ne csak ráírva legyen).

Feltűnt, hogyha pulóvert, kabátot veszek fel, akkor erőteljesebben fogok izzadni. Ha táskát is veszek fel, akkor körbe ahol rajtam van ott fixen elő fog jönni.


Bármi tipp? Elég kellemetlen iskolában így lenni... viszek oda is dezodort, fújkálom magam, de néha így is érezni sajnos. Bele se gondolok mi lesz, ha jön a nyár és a 30-40 fok.



2022. márc. 19. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves, és milyen nemű vagy?

Magasságod, testsúlyod?

Bár szerintem abba a korba tartozol, amikor változik a hormonrendszer, és akkor még akár bele is férhet.

2022. márc. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

uhh tényleg, ez lemaradt.

17f, 181 centi, 66 kg. Nem sportoltam az elmúlt pár évben, de másfél hónapja kondizok, ha ez bármit is számít.

2022. márc. 19. 18:14
 3/6 gublug ***** válasza:

És szedsz is valamit vagy tisztán kondizol?


Azt tudnod kell, hogy a legtöbb dezodor kiszárítja a mirigyeidet - a hónaljadnál - tehát nem fogsz izzadni. De ez egészségtelen, és a szervezet ellen van. Azért izzad a szervezet, hogy a kibocsájtott folyadékkal hűtse a testedet a túlmelegedés ellen, illetve azért mert így is távoznak mérgek a testedből.

Tehát az izzadás elnyomás nem teljesen helyes.

De megértettem, hogy túl izzadsz és az iskolában kellemetlen. Csak gondoltam jó ha tudod mielőtt átesel a ló túloldalára.


Érdemes elgondolkozni, hogy mielőtt elkezdtél így izzadni, tehát mindennapos lett, az azt megelőző 6 hónapban változtattál e valamin, vagy ért e valami kellemetlen behatás/trauma.

Csak érdeklődöm.

De az 1-esnek is igaza van, hogy fejlődik a tested és most épp lehet ennek kell történnie.


Annyit mondjuk javallnék, hogy ne egyél túl zsíros ételeket és a gyors és műanyag kajákat hagyd el.


Mennyi folyadékot iszol naponta? 1-2-3-4 liter?

2022. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tavaly nyár óta erősödött meg, de azt még rá lehet fogni a melegre. Olyan októberben kezdtem el gondolkodni a dolgon, mert akkor már nem lehetett mire fogni.


Az edzés mellé kreatint és fehérje port szedek, de tisztítottam az étkezésemen, a junkfoodot elhagytam (előtte is nagyon ritkán ettem), és kifejezetten sok zsírt se eszek. Emeltem viszont a kalóriámon izomtömegnövelés érdekében.


Nem hinném, hogy lelki eredetű lenne a probléma, az idei a legjobb évem, szeretek iskolába járni, nagyon jó a közösség és jó a tanulmányom is. 1 negatív esemény történt velem, de azt egy picit túlreagáltam, de ott volt.


Napi min. másfél liter vizet + 500ml fehérje turmixot iszok (vízbe keverve).

2022. márc. 19. 18:51
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha arra irányult a kérdés, természetesen naturálba nyomom az edzést, nem szteroidozok.
2022. márc. 19. 18:52
 6/6 anonim válasza:

Ugyan ezek voltak a tüneteim ami kb 5

Hónapja kezdődött. Kiderül veseköveim vannak és nagyon magas volt a szervezetembe a gyulladás. Nézesd meg

Kérlek ez nagyon komoly sajnos. 😣😣😣

2022. márc. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!