Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mitől romolhat a...

Szerintetek mitől romolhat a fiam szeme? 16 éves. Én a sok telefonra gondoltam, de mondja, hogy az osztálytársai többet telefonoznak nála, és nekik nem romlik a szemük.

Figyelt kérdés
2022. ápr. 6. 06:39
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nekem egyetem alatt romlott nagyon sokat, pocsék volt az előadótermekben a világítás, jegyzetelni viszont muszáj volt.
2022. ápr. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármitől.
2022. ápr. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a többiek többet telefonoznak, és nekik nem romlik a szemük, a fiadnak még romolhat tőle a szeme. Minden ember más.
2022. ápr. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet genetika is.
2022. ápr. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Ezt így nem lehet megmondani, hogy a telefontól.

-A sok "közelre nézés" valóban összefügg a rövidlátással, de ennyi erővel nem kellene leckét írnia és könyvet olvasnia sem.

-A modern táplálkozás is. Van rá bizonyíték, hogy a magas cukortartalmú étkezés (=átlagos európai étkezés) is hozzájárul

-Jelentősen hozzájárulnak még a genetikai tényezők is


Szóval sokat nem lehet tenni megelőzésként. Szemüveget kell hordania.

2022. ápr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Nekem is elromlott a szemem olyan 16 éves korom körül. A családomban senkinek nem volt ilyen. Viszont most 50 évesen jobban látok, mint a kortársaim. (Szemüvegem nincs is.)


De én nő vagyok és az optikus most mondta nemrég, hogy a lézeres szemműtétet direkt fiatal férfiak jelentős(ebb) szemromlására találták ki eredetileg. Szóval lehet, hogy érdemes ennek utánanézni.

2022. ápr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xp ali ***** válasza:
Lehet h eddig is rossz volt, csak nem zavarta. Lehet, hogy a növekedéssel romlik a minuszos szeme. Lehet más betegség is a háttérben. A szemész megmondja.
2022. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!