Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért dagad be az egész lábam...

Miért dagad be az egész lábam az állástól,illetve a felkarom is?Állomunkát végzek napi 8 órát szalag mellett és egyhelyben kell állnom..Mások nincsenek így! Nap végére már a séta is nehezen megy hazafele,illetve a bal lábam szokott fájni nagyon?30/N

Figyelt kérdés

166cm/96kg vagyok lehet a elhízás miatt van?

Azt még nem írtam mikor gyaloglom reggel munkába menet a bokáim nagyon fájnak nehézláb érzésem lesz és alig bírok menni!2019-ben elcsusztam az olajon a munkahelyen jobb térdemnel azota is van egy pukli es a combon oldalso resze ilyen erzekelten érzésu ha megsimogatom…Lehet s serules okozzott valamit?Vagy ez az extrem tulsuly??Valaki segitsen mert nem birom ezt mar gondolkodtam ,h megolom magam!



2022. ápr. 6. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a csoda, ha nem fájna. Én 60 kilósan se bírtam ezt.
2022. ápr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a munkahelyeden sérültél meg, akkor azt munkahelyi balesetnek tekintették, vagy csak el lett sikálva az egész? Mert valószínű, hogy ez is, ÉS a túlsúly is közrejátszik.


Amiket tehetsz:

- Ortopédiai kivizsgáltatás (a térd/comb sérülésed miatt)

- Ha ott nem rendelnek speciális talp betétet, akkor neked kell ilyet keresni. Vannak pl. a DM-ben ilyen cipő / talpbetétek.

[link]

- Nagyon fontos a bokát tartó cipő (pl. bakancs)

- A térdedre rögzítőt venni / vagy fásli, illetve kompressziós gyógyharisnya.

- A túlsúlyból le kellene mindenképp adni. (étrend változtatás/diéta + mozgás - az úszás lenne a legjobb, mivel az a gerincet is tehermentesíti, erősíti)

- Elképzelhető, hogy a derekad sem bírja a strapát, akkor arra is van (tépőzáras) támasztó öv.

- Otthon pihentetni a lábad, felpolcolni (alátenni egy összegöngyölt pokrócot/takarót - akár úgy is aludni az ágyon) Megpróbálni kevesebbet terhelni.


Vannak gyógynövényes és/vagy fájdalom csillapító zselék, krémek.


Gyógynövényes: Feketenadálytő krém, Ördögcsáklya krém, vagy Innoreuma. Lóbalzsam is segíthet.

Fájdalom csillapítós zselé: Diclofenac tartalmú krémek, zselék. Pl. Gél Diclofenac, Voltaren emulgel. Nem az összes kenőcs, csak valamelyik.


Lehet szedni porcerősítő / ízületekre való kapszulákat, mint pl.:

[link]

Kurkuma Kollagén Forte


Vagy:

[link]

Zöldkagyló Kurkuma kapszula


Illetve: gondolkodni munkahely váltáson, ha megteheted.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ha van kérdésed, és tudok rá választ, nyugodtan keress privát üzenetben.

2022. ápr. 7. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2


Köszönöm ezt a hosszú választ!🤗

2022. ápr. 7. 16:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Keress másik munkahelyet, ahol nem kell egyhelyben állnod. Nem jó a vérkeringésnek a napi 8 óra egyhelyben állás. Én csak magas vagyok és a bokám sokszor dagadt. Tornázz, meg válts munkahelyet, ne kínozd magad!
2022. ápr. 9. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A súly miatt is persze, de genetika is nagyrészt : nekem 63kg 172 cm magas vagyok ugyanúgy fàjt. A gyàri melò ilyen sajna.
2022. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!