Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire alacsony pulzus vagy...

Mennyire alacsony pulzus vagy milyen rosszullétek kellenek ahhoz, hogy az itt levők szerint is komoly legyen?

Figyelt kérdés

Hogy normálisan válaszoljatok, hogy elegendő legyen 1 kérdés, hogy mondjuk az érintett társak leírják a tapasztalataikat?

Mégis amúgy mire jó ez a kategória?


2022. ápr. 7. 11:48
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Baromi nehéz eljutni egy orvoshoz, főleg munkaidőn kívül és akkor is lenne más dolga az embernek, pl teljesállású munka melletti esti egyetem esetén. Miután eljutott az ember, ott hagyja a fizetése elég nagy részét. Majd eszébe se jut a legtöbb kérdés (stresszhelyzet, sietés), főleg, ha a diagnózis új. Amúgy is hónapok, évek kellenek, hogy megfogalmazódjon a kérdés.


Meg mégis kiben bízzunk?


Én 17-ben bringával jártam mindenhova, ezáltal annyit kardióztam, mint életem azelőtt és azóta sohasem. Ekkor megnagyobbodott jobb kamrát talált az orvos, mire konkrétan leírta, hogy az úgy jó... Fél centivel nagyobbat, az még csokis sütiből is tud sok lenni. Meg egyik helyre leírt egy olyan számot bal pitvar átmérőnek, ami jó, a másik helyre egy olyat, ami baromi nagy, épphogy nem súlyos.

Akkor ebben az orvosban bízzak meg?


Megmondják, hogy nem a 2 rossz billentyűtől van a rossz állóképesség, terhelhetőség (tehát a vér egy része rossz irányba megy, tehát gyenge a szív, de neeem ettől van a rossz terhelhetőség, akkor se, ha az ember környezetébne levő szívbetegek is felhívják erre a figyelmet), eszükbe se jut terheléses EKG-t csinálni...


Ezekben bízzon meg az ember??



Mitől lehet fél centivel (még egyszer: csokis sütiből is sok ennyi) nagyobb jobb kamra? Merre kell továbbmenni, esetleg szabad-e sportolni?

Milyen gyorsan romlanak jellemzően a billentyűhibák? (ha felsorol 5 lehetséges forgatókönyvet, már jó)

Ha sportolhatok és futhatok (lásd első pont)? A futás esetén emiatt lehet, hogy lassú vagyok? Az orvoslexikon és a Semmelweis oldalán talált pulzustartományokat vehetem figyelembe, vagy az esetemben szigorúbban kell nézni?

A falmászás, izomra történő intenzívebb mozgás tényleg árt a beteg billentyűknek?

Sok fogorvosi beavatkozáshoz tényleg kell antibiotikum (nekem a kutya se említette)?

A melegben való rosszullét lehet ettől? Már 26 fokban képes vagyok elpilledni, 30-ban ülve tuti a rosszullét.

Az, hogy 20-30 perc állás után garantált az ájulásközeli érzés, lehet ettől?

Mégis mit okoz az alacsony pulzus gyenge szív mellett?

Mi a lehetséges kezelés mindezekre?



Miközben a cukorbetegek, autoimmun betegek is összefognak, fórumaik, csoportjaik vannak. Nem diagnosztizálják egymást!! De leírják a tapasztalataikat!!!

Kapásból láthatnánk másokat ugyanezekkel a problémákkal és választ kapnánk. A kardiológust se kellene előre terhelni előre felírt kérdésekkel. Egyáltalán ideje sincs rá.

Mégis miért nem fognak össze a betegek????

2022. ápr. 8. 12:32
 22/22 A kérdező kommentje:

Amúgy itt ezen az oldalon van egy kevés kérdés releváns válaszokkal.


Ott már megtaláltam, hogy az I. fokú visszafolyásosoknak csaknem mindig van tünetük a gyenge szív miatt (nekem ráadásul két billentyű érintett), a II-esek már a bal oldalukon se tudnak aludni (a refluxom és én várjuk ezt az állapotot) és a mindennapi életüket komolyan hátráltatja. Az állapot mindenkinél romlik.

2022. ápr. 8. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!