Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valaki aki várandósan...

Van valaki aki várandósan beszedte a vermox gyógyszert? Egèszsèges maradt a baba? Nekem egyik doki ezt mondja a másik azt,de helyette egyik sem tud adni semmit 33.hetes kismama vagyok

Figyelt kérdés

#Vermox #Cèrnagiliszta
2022. ápr. 12. 14:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos ezt leszögezem előre, se gyógyszerész, én is láttam a betegtájékoztatójában hogy terhesség esetén kockázatos, viszont azt is olvastam erről a gyógyszerről hogy nem szívódik fel a szervezetben, szimplán áthalad a tápcsatornán és így fejti ki a hatását a férgekre. Tehát a babába nem kerül be semmi esetre sem. Mivel a pontos működését nem tudom így nem állítom hogy veszélytelen lenne bevenni, de pont emiatt hogy nem szívódik fel, logikusan belegondolva nem kéne hogy gond legyen belőle. Egyébként van egy vény nélküli féreghajtó szer, Pyrantel pamoate és Praziquantel, amit szoktak ilyen esetben felírni, viszont ez itthon nem kapható, külföldön ezt írják terhes kismamáknak, vagy annak aki érzékeny a Vermoxra. A kérdés kiírása óta ha jól számolom már megszületett a baba, ha még mindig tart a fertőzés szerintem vedd be, a szoptatásnál nem írják hogy problémát okozna.
2022. máj. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!