Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bordatörésnek, borda repedésne...

Bordatörésnek, borda repedésnek, mik a tünetei?

Figyelt kérdés
Vasárnap reggel óta,valami fáj a jobb oldali,-( tehát nem a szív felöli) bordámnál, bordám alatt.de ha csak úgy vagyok nem fáj. fekszem-nem érzem,fel akarok ülni az ágyból,nyilalló fájdalom van,a bal oldalamra kell feküdnöm, úgy tudok felkelni.ha nagyon mély levegőt veszek, kicsit szúr, de nem vészes. köhögni nem merek, akkor kicsit kellemetlenebb.ha csuklok, akkor is szúr.szombat este kicsit többet ittam a kelleténél, nem emlékszem, hogy elestem, vagy magamtól feküdtem le a nappaliban a kőre.akkor nem éreztem semmit, valahogy ágyba kerültem.csak vasárnap reggel mikor keltem fel, azóta érzem.úgy tudom bordatöréssel nem tudnak az orvosok mit csinálni.kell röntgen? indokolt lehet a beteg állomány? (fizikai munkát végzek)

2020. márc. 3. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én bemennék a traumatológiára, egy röntgen nem ártana.

Önmagában a töréssel nem tudsz mit kezdeni (és az orvosok sem), viszont ha tényleg eltört, és esetleg elmozdult, onnantól már életveszélyes sérülésnek számít, mivel megsértheti a tüdőt.

Mindenképpen traumatológia, és röntgen!

2020. márc. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Ez így nem igaz, hogy nem tudnak vele mit csinálni. Igen, kell röntgen minimum, bár egyáltalán nem biztos, hogy el van törve.
2020. márc. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért? Mit tudnak csinálni az elmozdulás nélküli töréssel?
2020. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Ha ittál és elestél, simán elrepedhetett vagy eltörhetett a bordád. Nekem volt ilyen már vagy háromszor.. Elsőnél nem tudtam, mi ez, bementem dolgozni, ott átküldtek a röntgenre, mert panaszkodtam, hogy fáj. Így derült ki, hogy 3 bordám eltört. Hazaküldtek. Mivel elmozdulás nem volt, nem foglakozott vele az orvos. Pár napot otthon maradtam.
2020. márc. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vizsgálat nélkül nem tudod hogy van-e elmozdulás, egyébként szokták lemezelni, ha súlyos vagy veszélyes helyen van törés, esetleg sorozat bordatörés.
2020. márc. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!