Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma délután óta nagyon fáj a...

Ma délután óta nagyon fáj a torkom, hogy előzhetném meg hogy ne legyen belőle megfázás?

Figyelt kérdés

Párszor ki kellett szaladnom pólóban, elég hideg volt és szerintem ennek köszönhető.

Ahogy magamat ismerem holnap reggelre ez már megfázás lesz, vagy még brutalisabb török fájás. Hogy előzhetném meg? Ittam meleg teát, gyógyszert is vettem már be.

17/L



2022. ápr. 16. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A megfázást nem a "pólóban kiszaladás" vagy a hideg okozza, ezek az állapotok virális infekciók. Jelenleg már tüneted van, tehát beteg vagy. Gyógyulásod érdemben gyorsítani/újabb tünetek kialakulását megelőző nem tudod, mivel oki terápia nátha esetén nem áll rendelkezésre. További tüneti kezelés, pihenés, bő folyadék javasolt.
2022. ápr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá covid irányú tesztelés is javasolt.
2022. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Viszont torokfertőtlenítőkkel, pl szopogatótablettákkal meg tudod akadályozni, hogy a torkodban lévő kórokozók túlzottan elszaporodjanak. A közérzeted is jobb lesz. Sós vizes öblítés torokra, orrban is jó. Felforralt, langyosra hűtött vizet használj.
2022. ápr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!