Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covid, vagy csak megfázás?

Covid, vagy csak megfázás?

Figyelt kérdés
2 napja kicsit fájt a torkom, előtte nap elszámoltam magam, és alulöltözve mentem el itthonról. Tegnap óta folyik, be van dugulva az orrom, néha tüsszögök, és néha köhögök. December legvégén vontam Covidos, akkor erős fejfájás, hirtelen eszméletvedztés volt, íz és szagvesztés, étvágytalanság, magas, 120 feletti pulzus, gyengeség. 1,5 hónap, majd egyik napról a másikra mintha elvágták volna, semmi bajom sem volt. Akkor napi 3 szál cigi alig ment el, hányingerem volt tőle, furcsa íze volt, most szívom mint alapból, viszont az a fura érzés most is van ha rágyújtok. Nem tudom eldönteni, hogy ez covid, vagy sima nátha? Az elmúlt 2 hétben rengeteget voltam tömött helyen, bank, kórház (nem én vagyok beteg), ügyintézés. Bankba pl mindenki taknyos volt, állandóan az orrukat fújták. Ez hétfőn volt. A háziorvos elérhetetlen, persze ha hétfőig nem jövök rendbe, akkor hívom míg fel nem veszi, és kérek tesztet. De létezik, hogy 3 hónap után újra elkapom?
2022. ápr. 2. 20:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, olyan sokszor van, hogy pl este az egyik orrlyukam bedugul, de reggelre elmúlik. Ez most nem olyan.
2022. ápr. 2. 20:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elkaphatod újra de influenza is lehet
2022. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
K.va jó... Beteget vittem ide-oda. Ma is egész nap vele voltam.
2022. ápr. 2. 20:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A "megfázást" sem a hideg okozza, az így emlegetett állapotok felsőlégúti virális infekciók. Summa summarum, mindenképpen fertőző beteg vagy. Jobbulást!
2022. ápr. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!