Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik orvosi szakirány a...

Melyik orvosi szakirány a leg"lazább"ezek közül ha sorba kéne rakni? és melyik a legkimerítőbb?

Figyelt kérdés

- aneszteziológus/intenzíves orvos

- sürgősségis

- sebész

- belgyógyász

- pszichiáter

- egyéb?


2022. ápr. 18. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
A műtő orvosoknak a legnehezebb, intenzíves, sürgősségi, gondolj bele, minden nap élet-halál döntések múlnak rajtuk. A pszichiáter felír 2 receptet azt jóvan.
2022. ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem orvosként az a vélemény, hogy ezt nem lehet így rangsorolni. Kinek melyik tetszik jobban, kinek milyen a személyisége, kit mi érdekel, stb. Mert mindegyiknek van vacak része, vagy vacak tulajdonsága, csak mindegyiknek máshogy. Az aneszt/intenzívesről mindenki azt gondolja, mindig élet-halál kérdésekben dönt, és mindig nagyon gyorsan, és nagy nyomás alatt. Azért ez sem egészen így van. Sok szempontból az is olyan, mint egy belgyógyászati osztály, csak bonyolult gépek vannak, jóval több paraméterre kell odafigyelni, és valóban, gyakrabban kell dönteni. De azért nem mindig száguldanak azok se. A sürgősségis, az is másmilyen. Az se gyors, vagy száguldó, az tény, hogy gyorsan cserélődnek a betegek, és nem viszed őket végig, hanem inkább csak akutan ellátod, és eldöntöd, hogy hova küldöd tovább. A sebésznek fontos a jó kézügyesség, jó térlátás, és nem utolsó sorban bírnia, tűrnie kell az állandó nagyon alapos beöltözést, a műtőlámpa melegét, alapvetően bírnia kell sokat állni, mert állva műt, és ezen kívül, talán a leginkább csapat-műfaj. Nem mintha nem lenne mindegyik az, de azért a sebészet valóban team-munka az operáló, az asszisztens(ek), a műtősnő és a többi műtősszemélyzet között. A belgyógyász sokáig kezel egy-egy beteget, nem ritkán hetekig, rengeteg az adminisztrációja neki is (mint kb. mindenkinek, az aneszt-intenzívesnek talán kiemelten), de csak napi kétszer vizitel, és az alapján változtat valamit a gyógyszereken, ezen kívül vizsgálatokat rendel el, kb. ez a tevékenysége, szerintem kicsit unalmas. A pszichiáter, az pedig szintén egy külön kategória, bírnia kell azt a sok mindent, amit hall, stb. Magyarul elég nehéz ezt rangsorolni, szerintem kb. nem is lehet.
2022. ápr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2

És orvosok között, "egymás közt" mi a presztízs rangsor? Egy kívülálló nyílván másként látja, mint egy belső ember.

2022. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A 2-es vagyok. Nem nagyon hiszem azt sem, hogy mi magunk, a kollégáink a szakirányok szerint rangsorolnák, minősítenék egymást. Legalábbis kollektíven. Ebben egész egyszerűen nincsen logika. Soha senkitől nem hallottam, hogy egy ilyen, olyan, vagy amolyan szakorvos jobb lenne, mint egy másmilyen, vagy rosszabb lenne. Egyszerűen másmilyen. Rangsorolni a tapasztalatok alapján rangsorolunk, nem véletlen, hogy vannak a rezidensek, a szakorvos jelöltek, a fiatal szakorvosok, a kicsit idősebb, tapasztaltabb szakorvosok, vannak a főorvosok, és egyetemeken emellett természetesen párhuzamosan ezzel vannak az egyetemi tanársegédek, egyetemi docensek és az egyetemi tanárok (professzorok). Nyilván valaki lehet jobb orvos, vagy rosszabb, lehet értelmesebb, vagy hülyébb ember, de ez elég kevéssé van összefüggésben a szakirányával. Jó, sztereotípiák is vannak, de azért nem mindig igazak.
2022. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es és mondanál pár sztereotípiát? kiváncsi vagyok :D köszi a választ!
2022. ápr. 18. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!