Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvásproblémákra megoldás? Kb...

Alvásproblémákra megoldás? Kb 6 éve alvászavaraim vannak. Vagy nem tudok elaludni, vagy felkelek hajnalban és 2-3 órán keresztül nem tudok visszaaludni.

Figyelt kérdés
Terhesség alatt is ez volt, aztán a gyermekem 2 évig nem aludt. Nagyon gyakran ébredt éjszaka. Most fél éve már alszik,én viszont nem tudok.Szedtem már nyugtatókat (terhesség előtt), gyógynövényes szereket, ittam teákat, jártam jógázni, illóolajokat párologtattam, homeopátiás szereket szedtem. A nyugtatókon kívül semmi nem jött be, de fiatalnak érzem még magamat egy gyógyszer függőséghez. Szerintetek mi lehet ez? Mivel állandó, függetlenül attól, az életem éppen milyen időszakában van, így a stresszre sem tudom teljesen fogni. Mit lehetne tenni?
2013. febr. 27. 19:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Kávézol? Ne kávézz. Legalábbis a délutáni órákban ne. Ha van lehetőséged egy kis testmozgásra akkor tedd meg amikor csak tudod, mert valószínűleg a szervezetednek fölösleges energiái vannak. Vagy lelkileg nem vagy rendben. Valami nyomaszt, valamiért aggódsz. Ennek is utána járhatsz mi lehet ez és hogy lehet rövid úton megszüntetni/legyűrni. Lehet az is baj, hogyha egyszer felkelsz ami általában normális is, akkor nagyon görcsösen koncentrálsz a visszaalvásra. Próbálj meg ellazulni, gondolkozni kellemes dolgokon. Ha felébredsz és elkezdesz járkálni, hogy akkor most mi legyen az csak rontani fog a helyzeten. Felgyorsul a szíved, magadhoz térsz és az agyad az ébredésre kapcsol és már elvesztetted a meccset. Hidd el tapasztalatból mondom. Nekem ilyenkor egy dolog vált be, ha semmi se egyébként. Az olvasás. Elővettem a könyvemet amit éppen olvastam és pár oldal után éreztem ahogy a szemem kiszárad és elfárad végül már nem is bírom nyitva tartani. Azóta mondjuk elkezdtem sportolni rendszeresen és nekem az alvászavaraim oka nagyrészt a fölösleges energiából adódtak. Most viszont már nagy alvó vagyok. :)
2013. febr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!