Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Légzésem gyakran nem folyamato...

Légzésem gyakran nem folyamatos, kilégzés után pár másodperc múlva van belégzés, különösen, ha valamire koncentrálok vagy lehajolok. Mitől van?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 24. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Mi van?

Hipochonder vagy?

Ha lehajolsz, persze, hogy változik a légzésed üteme.

2022. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen velem is van , ha figyelem , vagy feszűlt vagyok.
2022. ápr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez minden embernél így működik.

Sőt! Van kutyád? Amikor hegyel (figyel),visszatartja a lélegzetét is. Majd nézd meg.

2022. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Cubina ***** válasza:

Próbálom elképzelni hogy milyen az, amikor valaki kifújja a levegőt, és azonnal beszívja utána. Légpumpának képzeled magad?

Eleve normál esetben az ember nem is figyel a légzésére, csak ha valamilyen problémája van. Nekem egy gyógyszer miatt szívritmuszavarom lett, és percenként többször kihagyott a pulzus, még a vérnyomásmérő is csipogott, mert egy mérés alatt nem érzékelte folyamatosan a szívverést. Na olyankor éreztem, hogy valami nem stimmel.


Amióta nincs ez a bajom, észre sem veszem hogy lélegzem, de most a kérdésed miatt figyeltem egy darabig. Teljesen normális a "problémád". Hallottad már azt a kifejezést, hogy valaki visszatartott lélegzettel hallgat/figyel/csinál valamit? Hát nem véletlenül mondják ezt. :)

Nem azt jelenti a folyamatos légzés, hogy folyamatosan, kihagyás nélkül veszed/fújod ki a levegőt.

2022. ápr. 30. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es , milyen gyógyszer okozta , és mit diagnosztizáltak ?
2022. ápr. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Cubina ***** válasza:

Mindig 140 felett volt a vérnyomásom felső értéke, aztán egy este hirtelen felszaladt 190/120-ra és nagyon megijedtem, őrült fejfájásom volt, nem vitte le semmi. Aztán bevettem abból a vérnyomáscsökkentőből, amit édesanyám szedett, a háziorvos azt mondta, hogy az jó nekem is. Ez csinált ritmuszavart, 1 évig szenvedtem tőle. A végén azért hagytam abba a szedését, mert a vérnyomásom 95/60 körüli lett, minden bajom volt. Aztán az is eszembe jutott, hogy azóta lett ritmuszavarom, amióta elkezdtem szedni. Az is kiderült, hogy édesanyámnak is ritmuszavara lett. A gyógyszer nevére már nem emlékszem, mert pár éve hirtelen kivonták a forgalomból. Gondolom azért, mert ritmuszavart okozott másnál is.

Nekem el sem hitték először hogy bajom van, mert az 1 perces EKG többször sem mutatott ki semmit. Aztán feltettek egy 1 napos Holter monitort, ami szintén nem mutatott semmit, mert pont aznap nem volt semmi kiugrás. Úgy éreztem, hogy direkt csinálta, hipohindernek hittek.

Aztán felrakattam egy két naposat, na akkor aztán kimutatta, mindkét napon össze-vissza vert a szívem egész nap, még alvásnál is.


Nebilet nevű bétablokkolót írtak fel, ami megszünteti a ritmuszavart és a vérnyomást is enyhén csökkenti. Így most jól vagyok, és 116/65 és hasonló értékeket szoktam mérni. Mellette szedek galagonya és fokhagyma kapszulát, azóta még alacsonyabb értékek is szoktak lenni.

2022. máj. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!