Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az Egyesült Állokban miért...

Az Egyesült Állokban miért normális az, hogy a gyerekeket a fogászaton kikötözik a székhez és úgy kezelik őket?

Figyelt kérdés

Belegondoltam, hogy én mikor inyjekciót akartak a fogorvosok beszórni a számba és minden erőmmel azon voltam hogy ezt elkerüljem. Még a fogorvosnöt is megütöttem kisgyerekként, mert anyám mondta hogy ez csak egy szúrás. Többször megpróbáltak átverni és beadni a fájdalomcsillapító inyjekciót, le is fogtak de annyira küzdöttem hogy végül feladták és nem kaptam érzéstelenítőt, hála égnek.


Ez egy egyszerű fogtömés volt. A mai napig sem kérek soha semmiért sem érzéstelenítöt a fogorvosnál, mert alapból se érzek fájdalmat.


Az USA -ba viszont a gyereket ki is kötözhetik a fogászati székhez annyira hogy képtelen legyen ellenkezni.


Egyrészről, ez nem gyermek kínzás?

Másrészről, ezt miért nem büntetik? Nem egyértelmű hogy tönkre teszik a gyerek lelki világát?


Még egy könyv is megjelent ezzel kapcsolatban.

Dentist Chair Nightmare.

Bár már több mint 6 éve volt ez a téma feldobva, de csak a napokban dobogatja fel nekem a YouTube


2022. ápr. 27. 22:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok a helyesírási hibáimért! Kicsit késő van és fáradt vagyok, csak szerettem volna még ezt megkérdezni
2022. ápr. 27. 22:40
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezekről beszélek:

[link]

2022. ápr. 27. 22:53
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

És ki a fenét érdekel, hogy te szereted a fájdalmat? Vagy hogy nem érzel fájdalmat állításod szerint? Attól még mert a legtöbb gyereknek tű iszonya van, inkább azt vállalják, mintsem akár a 20 percig tartó fájdalmat. Mert hogy egy nagyobb fúrás, esetleg gyökérkezelés olyan fájdalmas lenne érzéstelenítő nélkül, hogy bexarna egy kisgyerek. Talán egy felnőtt is.

Az, hogy szerinted ez fájdalom mentes beavatkozás, totál fals állítás. Vakbelet sem műtenek altatás nélkül.

2022. ápr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

Mert Amerika lassan olyan, mint egy putri.

https://www.youtube.com/watch?v=zuzlraPi0jk

2022. ápr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha elolvasnad a leirast, akkor tudnad, hogy ez mihez kell, nem ez az altalanos, ez egy oktatovideo. Termeszetesen se kulfoldon, se itthon nem kotozik kapasbol le a gyerekeket/ felnotteket egy fogaszati kezeleshez, ha nem muszaj. Sot, inkabb szerintem altatnak, ha annyira nem egyuttmukodo a paciens (ez nalunk is letezo dolog, pl nem kommunikalo autistanal vagy bizony surgos esetben nem egyuttmukodo gyereknel).


Nalad kerdezo valami nagyon elcsuszott szerintem. A lelkivilag miatt aggodsz, de az ugye nem zavar, ha a gyerek belehal egy sulyos foggyulladas szovodmenyeibe, mert nem tudjak ellatni az ellenkezes miatt? Erdekes.

2022. ápr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja hat igen, azt kiemelnem, hogy nem csak fogtomes letezik a vilagon kerdezo. Uvoltve konyorgnel erzestelenitoert mondjuk egy durvan begyulladt fog gyokerkezelesenel :D
2022. ápr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6

Rendben. Igazatok van, ezt benéztem!

Valóban nekem csak fogkőeltávolításom szokott lenni meg nagyok ritkán fogtömésem. Még soha nem volt más fogászati kezelésem. Én azt hittem mielőtt elolvastam a válaszaitokat, hogy fájdalom tekintetében ezek ugyan olyanok. Tehát teljesen fájdalommentesek.


#5

Ilyen létezik? Valaki belehalhat ebbe?


Azt láttam több videóban is, hogy nem ez a hagyományos, csak ha a gyerek ellenkezik és a szülő nem fogadja el a gyereke begyógyszerezését.

Valamint a lelkivilág miatt, ha már megemlítetted. Igen, ezzel gondolom nem fogunk egyet érteni, de én igenis a lelki világ miatt aggódom nem pedig azért hogy meghal. Mert most inkább éljen le úgy egy életet hogy lelkileg tönkrement? Így is van épp elég depressziós és egyéb mentális nehézségekkel küzdő ember.


#3

Azt csak azért írtam hozzá hogy tudjátok nem vagyok fogorvos csak egy mezei halandó vagyok a témában.

2022. ápr. 27. 23:13
 8/9 A kérdező kommentje:

#5

Sőt, a lelki dolgot még kiegészíteném azzal hogy vannak országok ahol engedélyezett olyan emberek számára is az orvosi asszisztációval történő öngyilkosság akik amúgy nem halálos betegek. Miután beadják a kérvényt és azt felülről elbírálták várnia kell a személynek 6 hónapot hogy valóban öngyilkos akar -e lenni. Ha igen akkor végrehajtják a kérését.

(Svédország)

2022. ápr. 27. 23:16
 9/9 anonim válasza:
28%
Te meg miféle kretén vagy?
2022. ápr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!