Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lesz azzal aki sokáig...

Mi lesz azzal aki sokáig tartogatja a vizeletét?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy valaki iszik sok folyadékot.

Az illetőre rátör a vizelési inger.

Mi lesz akkor ha az illető nem megy ki a WC-re könnyíteni magán?

Előbb utobb magától bepisil?

Vagy megreped a húgyhólyagja?

Illetve ha az első az igaz és előbb utóbb már nem bírja és magától bepisil akkor annak milyen káros hatása van?



2022. ápr. 30. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ischuria paradoxa.

Néhány csepp ürül magától, de a hólyag továbbra is feszesen telt marad.

A pangó vizelet viszont fertőzés forrása.

2022. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fertőzés kaphat
2022. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Miért pisilne be, ha csak nem direkt? Ha már úgyis ki kell engednie, akkor nem a gatyába/bugyiba fogja.

Szóval egyik se. Annyira fogja feszíteni a hólyagját, hogy kiengedi.

2022. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Első sorban a bepisilést várhatja.

Másod sorban begyullad a húgyhólyagja. Ez az eset olyannal esett meg, aki közeli rokonom, vonaton utazott és nem merte otthagyni a cuccát, őrizetlenül, éjszaka.

2022. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5, nem tud szétrobbanni, túltelődik egy határig, majd jön a csepegés. Nem fog kiürülni, tele marad így is. Aztán megint csepegni fog.
2022. ápr. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem a jövő a lényeg, hogy mi lesz vele. A jelen a lényeg, hogy aki tartogatja, az bolond.
2022. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A hólyagot zár egy izom. Egy bizonyos terhelés felett az elernyed vagy begörcsöl és átenged egy mennyiséget, de vissza tudja az ember zárni. Ezért teljesen bepisilni nem fog, de ha van erre lehetősége és nem e.ü. blokk van ott ami miatt nem tud kiürülni a vizelet, akkor egy mennyiség kiürül.


Persze arról se feledkezzünk meg, hogy a felnőtt sokszor kerül ilyenkor pánik helyzetbe és ennek a hatására nem tud a záróizom megfelelően visszazárulni az ernyedést vagy a görcsöt illetően, ezért a hólyag akár teljesen kiürülhet.


Plusz erős ingerek hatására az ember se tud tisztán gondolkodni minden esetben.


Nemem is volt hogy rohantam a wcre, kiértem, de elakadtam a ruhámmal egy résznél, ennek köszönhetően nem tudtam letolni a nadrágomat. Közben meg már úgy kellett, hogy egy ponton azt éreztem, hogy nem érdekel, nem bírom tovább és leültem a wcre úgy ahogy voltam.


Nagyon sokat pisiltem, teljesen kiürültem, mert tudatosan eresztettem el, de ha mondjuk nem tettem volna így, akkor lehet nem pisiltem volna be, max csak egy kicsi becsorgott volna, de ezt az adott helyzetben nem tudtam így átgondolni, csak az volt bennem hogy mindjárt szétdurranok.

2022. máj. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!