Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok immunis?

Miért vagyok immunis?

Figyelt kérdés

Immunis vagyok a stimulánsokra/pörgetőkre, szinte meg sem érzem a hatásukat ha normál adagot használok, magas dózisnál is csak enyhén érzem. Ez miért lehet? Már nagyon sok fajtát próbáltam de semelyik nem vált be. Az energia italokkal meg a kávéval is így vagyok, azok sem képesek felpörgetni.

Leszögezem mielőtt még valaki a nyakamnak ugrik hogy nem vagyok függő, ritkán használom ezeket. Javarészt azért mert alapjáraton mindig fáradt és motiválatlan vagyok, jó (lenne) néha kirántódni ebből.

Nem tudom lehet e a problémámhoz köze de ADHD-s vagyok.

A válaszokat előre is köszönöm


19/L



2022. ápr. 30. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy kórosan erős magnéziumhiány okozhatja. Nekem is volt egy ideig, hogy 6 kávé után is elaludtam. Magnéziumot szedek azóta, és már 1 kávé is elég
2022. ápr. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A krónikus fáradtságon nem segít semmilyen stimuláns, azt pedig bármi okozhatja, ezt ki kell vizsgáltatni.
2022. ápr. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Nem jó helyen veszed a cuccot. Nem az, vagy fel van ütve...
2022. ápr. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mikor kaptál diagnózist? Orvos mikor látott?
2022. ápr. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 19 éves lány. Nem egészen értem, hogy mit jelent, amit írtál, hogy immunis vagy a pörgetőkre. (Én sem drogoztam egyébként.)

Amúgy ADHD és Asperger diagnózisom is van.

Kutakodtam a témában és bár nem vagyok fórumolvasó, reddit, meg facebook, stb.

De olvastam egy érdekes dolgot.

Az ADHD-soknál alacsony a dopamin szint, és a kávé és az alkohol is dopaminvisszavétel-gátló. Erről tudományos vizsgálatok vannak.

A legmegdöbbentőbb számomra az volt, amikor a Reddit-en olyat olvastam az ADHD csoportban, hogy "What kind of booze do you use for learning"

Mert sok egyetemista, akinek ADHD diagnózisa van az USA-ban, azért nem mer Ritalint meg egyéb "stimulánst" szedni, mert rájárnak a nyakukra, lejmolják a "normális" társai hogy adjon belőlük. Ezért ezek az ADHD-sok inkább alkoholt használnak tanuláshoz.

Az agyam eldobtam. Mert egyébként én is javulást tapasztaltam mérsékelt alkoholfogyasztás mellett, de hogy tanuláshoz használjam, ez nekem is durva volt. Pedig akkor tényleg jobban fogott az agyam.

Egyébként nem rég olvastam egy tudományos kutatásról, hogy az etil-alkohol dopaminvisszavétel gátló. Ez sok mindent megmagyarázott számomra is.

Egyébként ADHD-soknak nagyon nem javasolják a koffein használatát. Elsőre hasznosnak tűnik, de hosszú távon nagyon nem. Ahogy a cukor is.


Ami engem illet, én nem adnék a gyerekemnek stimuláns gyógyszert - de nem azért, mert gyógyszerellenes lennék. Ha használ, akkor használd. De gyereknek, akinek még fejlődésben van az agya, nem adnék.


Az ADHD-sokra máshogy hat a koffein és az etil-alkohol, de ezért még nem kéne függőnek nyilvánítani. Inkább a diagnosztizálatlan ADHD-sok lesznek szerhasználók.

Nem a Ritalintól kell félni, hanem időben felismerni és kezelni a problémát.

A problémát inkább a nem ADHD-s emberek jelentik, miattuk kellett így szigorítani a gyógyszer felírását.

Ahogy ez az inzulinnal is van, azt meg body-builderek lejmolják a cukorbetegektől az edzőteremben.

És nekem is az a bajom, hogy motiválatlan vagyok, mintha valami blokk lenne. Gyerekkorom óta filózok ezen, hogy miért van ez.

Szakmai cikkekben írnak az alacsony dopaminszintről, és tuti hogy van összefüggés.

És ott van még az amigdala nem megfelelő működése.

Bárcsak ne nekem kéne ennek utánajárni. De nekem kellett, mert a pszichiáterek többsége idióta.


Az első válaszoló nagyon jót írt egyébként. Nekem is ezt ajánlotta a háziorvosom. Magnézium citrát 500mg, és B6 vitamin 20mg.

Most meg az ADHD-pszichiáterem (SOTE) elkezdtük a Scippa nevű gyógyszert.

Ezután fogja újra felírni a Ritalint, amiután már elkezdett hatni az antidepresszáns.

Addig meg "tűzoltásként" Frontint szedek, mert az SSRI először növeli a szorongást.


Remélem, hogy tudtam segíteni. Bár nem tudom, hogy tényleg segít-e. De kipróbálni érdemes szerintem. Mármint a magnéziumot és a B6 vitamint.


48/F

2022. máj. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!