Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mizofónia gyanújával milyen...

Mizofónia gyanújával milyen orvoshoz fordulhatnék, aki diagnosztizálni tudja, hogy valóban ez a gond?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg kizárni.
2022. máj. 3. 11:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Fül-orr-gégész, egy rendesen felszerelt rendelővel (sote fül-orr-gége például).
2022. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. máj. 3. 11:49
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
A mizofónia pszichés probléma. Mik a tüneteid?
2022. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Erős dühöt és ingerültséget érzek emberek által kiadott hangok miatt. Főleg a közeli hozzátartozóim "hangjai" zavarnak... nyelés, rágás, csámcsogás (mondjuk ez sok mindenkit zavar), szipogás, szuszogás, egyéb hangok, amiket a szájukkal, orrukkal adnak ki. Ezeket a hangokat mások körülöttem észre se veszik, engem meg olyan szinten irritál, hogy dühöt érzek, menekülni akarok az adott szituból, nehezen tudok együtt enni pl. anyámmal. Régebben szóltam ezek miatt de mindig hisztinek hitték, illetve rájöttem, hogy nem másokkal van a baj, ők normálisan esznek, rágnak, nyelnek, mint mindenki, velem van a gond, hogy emiatt nagyon ingerült leszek.
2022. máj. 3. 13:29
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Aha, nálam is ez van. Igen, ez mizofónia. Nekem rosszabb, amikor fáradt vagy feszült vagyok. Igazából sajnos ez még nem igazán van benne a köztudatban, így a legtöbben tényleg csak hisztinek tartják, de én is szenvedek miatta gyerekkorom óta. Nekem pl. tesóm már partner benne, hogy ne egyen előttem almát, de nem lehet minden hangot kikerülni. Ráadásul nekem kolléganőm extra hangosan eszik. Ha végképp nem bírom, kimegyek az irodából vagy teszek be zenét.
2022. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5

Sajnálom, szörnyű ez az egész...

Engem egyszer főnököm felhívott telefonon, közben evett :) Gondolhatod, lerázni nem lehet, mert hát főnök... Nettó bunkóság egyébként is csámcsogva telefonálni, de én, akinek ráadásul rátesz ez a plusz "defekt" majdnem behánytam :D

2022. máj. 3. 13:39
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nekem a kolléganőm valamiért imád tele szájjal beszélni ráadásul. Komolyan, előbb beveszi az ételt és utána kezd el beszélni. :( Ha van Instagramod, a Mélylevegő Projekt nevű oldal egyik nap rakott ki erről egy bejegyzést.
2022. máj. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#7

Köszönöm, megnéztem! Egyébként amellett, hogy ez egy igen kellemetlen dolog, baromi érdekes is. Ahogy olvasgatom a kommenteket, jól esik látni, hogy ezzel egyáltalán nem vagyok egyedül. Remélem a közeljövőben a füldugón kívül (meg azon, hogy a családi ebédeket elkerülöm :D) lesz valami jó megoldás erre.

Vajon miért van az, hogy ezek a hangok jobban zavarnak bennünket a hozzánk közelálló személyektől, mint egy idegentől?

2022. máj. 3. 14:15
 9/17 A kérdező kommentje:
Ó és az ASMR videók... jaj :D nem tudom ép ésszel felfogni, hogy ezek a típusú videók hogyan képesek egyesek számára élvezetet nyújtani.
2022. máj. 3. 14:21
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem tudják pontosan az orvosok sem, mert nem olyan rég kezdték ezt komolyabban venni. Biztos valahogy máshogy hatnak az agyunkra a hangok vagy nem tudom. De azért tényleg vagyunk jópáran, akik ezzel küzdünk. De szerintem minden közül a legrosszabb az, ha valaki almát eszik. :D
2022. máj. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!