Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A tűdőszűréshez kell beutaló...

A tűdőszűréshez kell beutaló vagy háziorvos is beküldhet?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy 40 felett ingyenes, és fizetni kell olyan 1700 forintot, de ha beszélek holnap a háziorvosommal hogy beküldene e (munka miatt kéne a tűdőszűrés) akkor egy papírt kezembe adva, mehetnék a tűdőszűréshez ingyenesen? azt olvastam hogy évente egy alkalommal háziorvos beutalásával ingyenes a tűdőszűrés. Még sosem voltam és teljesen tanácstalan vagyok ezen téren

2022. máj. 4. 03:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Itt minden kérdésre választ kapsz:


[link]


A többi tüdőgondozóban is pont ez van

2022. máj. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha munka miatt kell a tüdőszűrés, akkor az a munkáltató költsége. Kérj számlát, és fizettesd ki a munkáltatóval.
2022. máj. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A XIII. kerületben ez van:


40 év alatt: háziorvosi, szakorvosi, vagy a Foglalkozás Egészségügyi Szolgálat beutalójával (a tüdőszűrő állomásnak címzett, naplószámmal ellátott beutaló szükséges)


nem kerületi lakosoknak, valamint 40 év alattiaknak a tüdőszűrés díja: 1700 Ft (284/1997. (XII.23.) Korm. Rendelet 2. melléklete alapján)


40 feletti, XIII. kerületi lakosoknak évente egyszer beutaló nélkül tudjuk elvégezni a szűrést


Diákoknak a diákigazolvány bemutatása is szükséges. A vizsgálat abban az esetben ingyenes, ha szakmai gyakorlathoz kéri a szűrést iskolaorvosi beutalóval.

2022. máj. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

A tüdőszűréshez beutaló nem szükséges, személyi -, és lakcím igazolvány és érvényes TAJ kártyával igénybe vehető.



Igen, értem de milyen árban vannak?

2022. máj. 4. 06:52
 15/17 anonim ***** válasza:

13. választ olvasd el


"nem kerületi lakosoknak, valamint 40 év alattiaknak a tüdőszűrés díja: 1700 Ft (284/1997. (XII.23.) Korm. Rendelet 2. melléklete alapján)"

2022. máj. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

de kell beutaló. megint olvasd el a 13. választ:


"a tüdőszűrő állomásnak címzett, naplószámmal ellátott beutaló szükséges"

2022. máj. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hát ez amúgy is offos számomra, mivel kedden (csak kedden) fogad a tüdőgyógyászat...milyen jó ez
2022. máj. 4. 07:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!