Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A tűdőszűréshez kell beutaló...

A tűdőszűréshez kell beutaló vagy háziorvos is beküldhet?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy 40 felett ingyenes, és fizetni kell olyan 1700 forintot, de ha beszélek holnap a háziorvosommal hogy beküldene e (munka miatt kéne a tűdőszűrés) akkor egy papírt kezembe adva, mehetnék a tűdőszűréshez ingyenesen? azt olvastam hogy évente egy alkalommal háziorvos beutalásával ingyenes a tűdőszűrés. Még sosem voltam és teljesen tanácstalan vagyok ezen téren

2022. máj. 4. 03:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Igen úgy ingyenes, ha az orvos utal be
2022. máj. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Épp ma megyek Miskolcra, oda beutaló nem kell, időpontot se kell kérni. Nézd meg az intézmény honlapján, az a biztos. A pénzt nem tudom.
2022. máj. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt nem tudom mi a pontos szabál, de így van a gyakorlatban.
2022. máj. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Értem! Hát nem igen találtam egyéb honlapot itt, de majd bemegyek a háziorvoshoz és kérek egy beutalót tőle
2022. máj. 4. 06:11
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Számíts rá, hogy esetleg húzza a száját. Nekem volt, hogy kekeckedett, hogyha munkához kell, miért ő adjon, miért nem adott az üzemorvos.

De amúgy igen, normál esetben adhat háziorvos is.

2022. máj. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én vidéki kisváros rendelőintézetébe járok tüdőszűrőre.

Soha nem kértek még beutalót.

És fizetni sem kellett még, a 25 éves lányomnak se.

2022. máj. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen, épp ezt akartam írni, amit az #5-ös, hogy nekem a háziorvosom munka-alkalmasságira nem ad beutalót. Egyébként igen, beutalóval ingyen van. Ha csak úgy odaállítasz, akkor fizetős, viszont a munkahelyed mondhatja, hogy kérj számlát, és kifizeti.
2022. máj. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#6: nem kérnek beutalót, mert önszántából is odamehet az ember, viszont központi szinten van szabályozva ennek az ára, úgyhogy tőletek legfeljebb csak jófejségből nem kértek, hacsak nem szakképzési vagy felsőoktatási intézményben tanuló, és oda kell szakmai alkalmassági vizsgálat céljából. Mert akkor ingyenes. Vagy ha eü dolgozó, szociális dolgozó, hajléktalan, önkéntes munkát végző, büntetés-végrehajtásban dolgozó.
2022. máj. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem kell mondani, hogy munka miatt kell, csak szeretnél egyet csináltatni és ennyi. Hivatalosan kell beutaló erre is, de sok helyen ezt belső szinten megoldják.
2022. máj. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Munkahely nem adott semmi papírt meg ilyesmi (khm, Jabil), vidéken lenne pontosan Polgáron,szóval mire oda bemegyek az vagy 1000 forint, ha még fizetnem is kell a tűdőszűrést akkor az olyan 3000 forintba fog nekem kerülni
2022. máj. 4. 06:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!