Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van abban valami ráció, hogy...

Van abban valami ráció, hogy nőként nem szabad nehezet emelni, mert később, ha gyereke lesz, akkor szívni fog?

Figyelt kérdés
Könnyű fizikai munkát végzek, de erősebb vagyok a munkatársaimnál, évek óta sportolok+kondizok, de mindig megkapom, (tőlük, a csajoktól), hogy ne emeljek nehezet, mert nő vagyok. Hagyjam a fiúkra stb. Miért ne, ha egyszer erőfeszítés nélkül bírom?

2022. máj. 4. 06:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

A folyamatos izommunka tesztoszteront termel, nőknél, férfiaknál is, ez meg hormonálisan beleszól pár dologba.

Csak a férfi oldali hormonszabályozást ismerem, de nőknél is hasonlóan működhet.

2022. máj. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Igen, mert a csontozat más, a belső szervek sérülhetnek.
2022. máj. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nőknél, fiataloknál (talán 16 éves korig) a megengedett súly emelése 15 kg. Régebben legalább is így volt. Az állapotos nő ne emelgessen (súlyértéket nem tudom), mert elvetélhet.

Egy sportoló néz nagyobb súlyokat is emel, hiszen ezzel tartja kondícióban magát. Értéket nem tudom.

2022. máj. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Munkában tényleg ne emelj többet, mint amit hivatalosan szabad. Máshol meg te tudod, hogy mit bírsz. Nem hinném, hogy amit könnyűnek ítélsz, az bármi gondot okozna, ha amúgy egészséges vagy, és a gerinced, ízületeid rendben vannak.
2022. máj. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mit szabad hivatalosan? Nem olyan dolgokat emelgetek, amibe belerokkanok, hogy felvágjak, én bírom.

És nem vagyok állapotos.

2022. máj. 4. 13:29
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Eszem ágában nincs nehezet emelni. Gyerekkoromtól kezdve napirendi pont volt, hogy a szüleim nehéz dolgokat emelgettek, pakoltak, ide vittek-oda vittek (otthon és nem a munkahelyükön és nem minden nap). Ehhez nekem is csatlakozni kellett volna, csakhogy megtagadtam.


Ha csak tehetem, átadom ezt a feladatot a férfiaknak. Egyrészt nekik is jó érzés (mert erősnek tűnnek), másrészt nekem is jó (miért terheljem a gerincem?). Ja, jut eszembe, gerincbetegségem van, lehet, hogy innen jött a jogos kibúvásom eredeti oka.


Kérdező, nem tudom, mennyire vagy nőies nő, de nyugodtan ráhagyhatod a férfi kollegáidra az emelést, ha egyáltalán hajlandóak segíteni. Dicsérd meg őket, köszönd meg. Érezze mindenki jól magát a saját bőrében.

2022. máj. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyébként pont a napokban mondtam az egyik ismerősömnek, hogy egyszer olvastam egy könyvben, hogy a nők a világ öszvérei (málhásai). Szerintem tonnákban mérhető le, hogy mennyit cipeltem haza (élelmiszert, tisztítószereket, stb.). Ő meg azt mondta, hogy egy lift nélküli emeletes házba vitte fel naponta a babakocsit, a babakocsiban a gyereket és a bevásárolt holmit (ki lehet számolni, hogy ez hány kiló lehetett). És emellett még egy-kettő-három kisgyereke is volt, akikre nyilván figyelni is kellett közben.


Szóval azért nem kell félteni minket sem. Persze ha valakinek nincs és nem is lesz gyereke, akkor ezeket a köröket ki lehet hagyni. :)


6-os voltam

2022. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mi köze a nőiességnek mindenhez? Miért adnám át a férfiaknak, ha én is meg tudom csinálni, erőlködés nélkül?
2022. máj. 4. 18:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Olvastál már cikket a témában? Edzővel vagy edzésterv alapján sportolsz, kondizol? Mert akkor meg tudod őket kérdezni, hogy mi a helyzet.
2022. máj. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Cikket nem találtam, csak olyat, ami a terhességgel kapcsolatos. Az edzőt majd megkérdezem.
2022. máj. 4. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!