Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon edzéssel elmúlhat?

Vajon edzéssel elmúlhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves vagyok és a jobb hátoldalamon kialakult pár évvel ez előtt egy bordapúp.

Még általánosban megállapították, hogy gerincferdülésem van, ezért kiírtak gyógytesire illetve úszásra. Az utóbbi nem sikerült, mert nem volt a közelben uszoda. Nagyjából 16,5 éves lehetettem, mikor feltűnt Nekem és a szüleimnek. Gondoltam, hogy ha ráerősítek a jobb oldalamra, akkor, elfog múlni, de nem így volt. Sőt, mint megtudtam, épp ellenkezőleg, bal oldalt kellett volna erősíteni

Vékony srác vagyok, alig 60 kiló. Nem akartam dokihoz menni, mert féltem, hogy elküldene mindenféle vizsgálatra, így eldöntöttem, hogy magam fogok tenni az elváltozás ellen. Elkezdtem jógázni, s nyújtani a gerincem. Ugyan, ma már ha kihúzom magam teljesen, a lapockám egy síkba kerül a bal oldalival, de nem bírom magam megtartani így egyfolytában, na meg, ez egyik oldalam örül, másik sír, hogy javítható-e még ennyi idősen. Korábban kellett volna gondolkozni, tudom. Nincs bordavölgy kialakulva a bal oldalamon.

Jelenlegi tervem az, hogy felépítek egy kis izmot, és bevetem a táp.kiegészítőket is, hogy aztán beizmosítsam a bal oldali lapockám és a hátizom részem, ha lehet egyáltalán hasonlót végezni.


Volt valaki hasonló helyzetben, vagy esetleg az ismerőse? Kérek szépen mindenkit, ne kövezzetek meg azért, amit fentebb írtam. Nem, nem várok el nagy segítséget, csak amennyit Te, Ti tudnátok javasolni...


Nagyon köszönöm előre is!



2022. máj. 5. 16:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Általános edzéstől javulás nem várható, spec. gyógytortántól is kérdéses ennyi idősen, mindenesetre schroth terápiában jártas gyógytornász felkeresése javasolt, ideálisan friss gerinc rtg. lelettel. Bizonyos edzésformák gerincferdülésben ellenjavalltak, ezért bármiféle komolyabb sport megkezdése előtt szükséges lenne gyógytornásszal konzultálni. Táplálékkiegészítők a gerincferdülésre nem hatnak.
2022. máj. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!