Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mentőszolgálatnál mit...

A mentőszolgálatnál mit jelent a "műszaki probléma?"

Figyelt kérdés
Lemerült az akku? Elfogyott az üzemanyag? Durrdefekt? 4órával ezelőtt egy közúti baleset szemtanúja voltam és én hívtam a mentőket. Kicsivel több mint 3percig tartott a hívás, mert mindenféle irreleváns dolgokat kérdezgettek, és eközben azzal is hátráltattak, hogy a sérülteket ellássam. A hívás kezdete után 27perccel érkezett meg az első mentő,aki rekord távolságot tett meg: 2.9km a mentőállomás és a baleset színhelye! Ebből 2.4km egy nyilegyenes szakasz,ahol egyébként is végig elsőbbsége lenne! Kettő perccel később érkezett a második mentő, aki a megyeszékhelyről indult, ami 36 km! Alig 2perccel lemaradva és 33kilométerrel távolabbról indult. Szerencsére nem volt életveszélyes sérülés, és a rendőrök kb 5perc után megérkeztek, onnantól ők vették a sérültek ellátását, láthatóan értették a dolguk annak ellenére is, hogy ez nem az ő feladatuk lenne.

2022. máj. 7. 02:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
9-es , és képzeld - nemhogy eset , hanem - orvos ill mentőtiszt nélküli autó jött , ápoló+sofőr. Ennyit a mentőkről.
2022. máj. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
#11, én csodálkoznék a helyedben, hogy küldtek kocsit, a hatalmas létszám és felszerelés hiányok mellett, nem a mentősöket kell okolni akik sokszor ájulásig dolgoznak, hanem azt a rendszert akik szerint ez állapot és még mindig folyamatosan megnehezítik az egészségügyben dolgozók feladatát.
2022. máj. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Miért mit kellett volna , mondania a telefonba az irányítónak - várjon amíg elmúlik.
2022. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell hinni a pletykáknak! A kivonuló mentőgépjárművek semmiféle felszereltségi hiányossággal nem küzdenek. Ellenkezőleg. bővülnek az eszközök, és egyre inkább modernebb mentéstechnikai eszközök kerülnek bevezetésre. A törvény ezt nagyon szigorúan lefekteti, hogy mely kocsikon, mely eszközöknek és gyógyszereknek kell rendelkezésre állniuk. Természetesen ebből kifolyólag a különféle kocsitípusok felszereltsége országos szinten egységes eszköztárral bír. Minden műszakkezdés előtt kötelesek átnézni a fogyó eszközöket, azokat pótolni. Példának okáért egy esetkocsi szintű mentőegységen minden eszköz rendelkezésre áll arra, hogy egy kritikus állapotú beteget ellássanak. A mentésirányító pedig szakember, hidd el nem Te vagy az első ember, akit már ki kellett kérdeznie. Pontosan tudja a dolgát.
2022. máj. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!