Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mentőszolgálatnál mit...

A mentőszolgálatnál mit jelent a "műszaki probléma?"

Figyelt kérdés
Lemerült az akku? Elfogyott az üzemanyag? Durrdefekt? 4órával ezelőtt egy közúti baleset szemtanúja voltam és én hívtam a mentőket. Kicsivel több mint 3percig tartott a hívás, mert mindenféle irreleváns dolgokat kérdezgettek, és eközben azzal is hátráltattak, hogy a sérülteket ellássam. A hívás kezdete után 27perccel érkezett meg az első mentő,aki rekord távolságot tett meg: 2.9km a mentőállomás és a baleset színhelye! Ebből 2.4km egy nyilegyenes szakasz,ahol egyébként is végig elsőbbsége lenne! Kettő perccel később érkezett a második mentő, aki a megyeszékhelyről indult, ami 36 km! Alig 2perccel lemaradva és 33kilométerrel távolabbról indult. Szerencsére nem volt életveszélyes sérülés, és a rendőrök kb 5perc után megérkeztek, onnantól ők vették a sérültek ellátását, láthatóan értették a dolguk annak ellenére is, hogy ez nem az ő feladatuk lenne.

2022. máj. 7. 02:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Attól, hogy a mentőszolgálat ott van, még közel sem biztos, hogy van elérhető kocsi a közelben.


Milyen irreleváns dolgokat kérdezgettek?


Nekem ez kamu szagú.

2022. máj. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Arra a kérdésre,hogy hány éves az áldozat, azt válaszoltam, hogy 20-30. Erre megkért hogy válaszoljak pontosan. Hát nem kib@szott mindegy?!

Aztán, hogy mi az én nevem és hogy milyen kapcsolatban vagyok vele. Vannak-e betegségei és allergiája. Szemtanúként honnan rákból tudjam? Szerencsére eszméleténél volt és tudott válaszolni.

2022. máj. 7. 02:33
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Az nem ritka, hogy kérdezik a sérült korát, a nevedet alap, hogy megadod, sőt a telefonszámodat is elkérhetik. A betegségek, allergiàk szintén nagyon fontosak mert ha van neki akkor azt figyelembe véve kell ellátni a sérültet.


Talán a szokatlanabb kérdés az volt, hogy milyen kapcsolatban vagy vele, de szerencsés ha a diszpécser illetve a kiérkező egység ezt is tudja, mert a közeli hozzátartozókat megviselheti olyan szinten is, hogy akár ellátásra szoruljon és fel kell erre is készülni.

2022. máj. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egy 20évest másképp kezelnek mint egy harmincast? Az én nevem miért érdekli őket? A hatóságnak nem hiszem, hogy utólag nehéz lenne kiderítenie a személyazonosságom a telefonszámom alapján amin hívtam őket. A betegséget/allergiát nem ér rá akkor feltárni mikor megérkeznek? Így pont a legkritikusabb pillanatban húzzák az időt,mert hátráltatnak az elsősegélyben.
2022. máj. 7. 02:52
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Talán mert nem téged kérdezett, hanem a másik felet, csak közvetítened kellett volna vagy kihangosítanod értetlenkedés helyett. Az információkat felírják, amit látnak a mentőben is, így út közben már tudnak tervezni, hogy mit fognak csinálni a helyszínen.


A 27 perc egyébként szerintem sincs rendben... Én valami 10 vagy 15 perces kötelezettségre emlékszem, bár lehet, hogy az csak városon belül van.

2022. máj. 7. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Az hogy a mentőállomás ott van 2,9km-re, az még nem az jelenti hogy az autó mindig ott van bent és azonnal indulni tud. Lehet épp egy másik esetnél volt kint.

De igen, lehet akár az autó konkrét műszaki problémája is,hisz többezer kilométert futnak ezek az autók hetente.

2022. máj. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Sok az eset, a mentőautók és a személyzetünk nem ül az állomáson 0-24, hogy ha te betelefonálsz, akkor azonnal ugorjanak. Valószínű más esetnél voltak. A műszaki probléma azt takarja, hogy az autó valami miatt mozgásképtelen volt. Ennek nagyon sok oka lehet.


Sajnos ez lesz a vége annak, ha 30 évig tizedrangú fontossággal kezeli a politika az egészségügyet. A jól képzett dolgozók elhagyják a pályát, az eszközök elavulnak, a karbantartás hiánya miatt megbízhatatlanul működnek. Amíg a stadion fontosabb mint a mentőállomás, addig ez nem is fog változni, sőt egyre rosszabb lesz. Ezt jobb ha kezdjük megszokni.

2022. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
A mentősök ba.... k az egészre , tőlük is függ mennyire sietnek , volt hogy a közeli mentőállomásról 1.2 km , 1 óra alatt jött a mentő - hirtelen magas pulzus - mellkasi fájdalom nehézlégzés panaszokra , ettől függetlenűl rendesek voltak , szerintem sok múlik azon is kik űlnek az irányításon a vonal másik végén.
2022. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
64%

Amik neked irrelevánsnak tűnnek azok nagyon fontos információt adnak a szakembereknek.


Például az életkor, amit ugye megemlítettél: Idősebb embereknél, gyerekeknél nem feltétlenül jó egy esetkocsi, kisebb sérüléseknél sem, hanem más speciális jármű kell. Bizonyos korosztályokra jellemzőek alapbetegségek. Ezek mind azért kellenek, hogy a legjobb ellátást nyújtsák a betegnek.


"rendőrök 5perc után megérkeztek, onnantól ők vették a sérültek ellátását, láthatóan értették a dolguk annak ellenére is, hogy ez nem az ő feladatuk lenne" --- A rendőrök valószínűleg, közelben voltak és szabadok. És mi az, hogy nem az ő dolguk lenne? Igenis a rendőrök feladatkörébe tartozik a balesethelyszín biztosítása, és a sérültek segítése, elsősegélynyújtás amíg a mentők meg nem érkeznek. Ez nem úgy működik, hogy ki van osztva, a állami szervek között, hogy ki mit csinálhat... hidd el ha egy tűzoltó meg lát két embert verekedni egy baleset helyszínén, és nincs rendőr akkor ő is megpróbál közbe avatkozni.


"Az én nevem miért érdekli őket?" --- A hívásról jegyzőkönyv készül, amiben a neved és telefonszámod is szerepel. Esetleges későbbi meghallgatásnál megtudjanak téged keresni. --- "A hatóságnak nem hiszem, hogy utólag nehéz lenne kiderítenie a személyazonosságom a telefonszámom alapján amin hívtam őket." --- Bár ez igaz, az több munka a hatóságnak, mert egy magáncégtől kell személyes iratokat kikérni ami, pénz, idő, papírmunka.


"A betegséget/allergiát nem ér rá akkor feltárni mikor megérkeznek?" --- Akkor már sokszor késő. A mentőorvosok a kocsiban nem csak ülnek és elvannak, hanem gondolkodnak a lehetséges kezeléseken, a szükséges gyógyszereket kikészítik, előveszik, kimérik. És ehhez idő kell. Ha a helyszínen jönnek rá, hogy a beteg allergiás a gyógyszerre rengeteg időt pazarolnak el.


"Így pont a legkritikusabb pillanatban húzzák az időt,mert hátráltatnak az elsősegélyben." --- Hidd el, a te elősegélyed késik 1 percet az nem árt (az esetek 90%-ban) akkorát, mintha a mentőorvosnak kell plusz gyógyszerekért és eszközökért rohangálnia, ahelyett, hogy a beteget stabilizálná.


"Szemtanúként honnan rákból tudjam?" --- Akár hiszed akár nem a diszpécser nem volt szemtanú, így nem tudja, hogy hazudsz-e mert nyomás alatt vagy esetleg/bűncselekményt követtél el; továbbá ha esetleg ismered akkor tudsz neki válaszolni, ezért megkérdezi.


A diszpécserek és a mentősök magasan képzett emberek, tudják a dolgukat, még akkor is ha egy laikus ezt nem látja át/nem találja logikusnak. Neked viszont mint valaki aki tárcsáztad a segélyhívót, kötelezettséged segíteni a diszpécser munkáját.



#8 A mentősök mindig sietnek, nem tőlük függ, attól még, hogy egy mentőállomáshoz közel vagy nem jelenti azt, hogy onnan képes mentőautó indulni több különböző okok miatt is: Forgalom (dugó), állomáson nincs megfelelő személyzet/gépkocsi (az eset speciálisan felszerelt gépjárművet kíván ami nincs azon a mentőállomáson (pl: ROKO, Koraszülött, stb)). A te általad leírt tünetek jelenthetnek szívrohamot, vagy más szív/érendszeri elváltozást, amihez 100%-ig biztos vagyok hogy egy eset kocsi nem jó, nincs benne meg a felszereltség.

2022. máj. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
78%

Az eredeti kérdésre válaszolva a műszaki hiba, az bármilyen olyan hiba lehet ami szolgálat ellátásához szükséges felszerelésben/gépjárműben keletkezik nem emberi mulasztás miatt. Magyarul defekt, elromlik mentőautóban valamelyik műszer, akkumulátor tönkre megy, vagy a gépjármű nem alkalmas a forgalomban való használatra (pl.: kiég valamelyik lápája), meghibásodik a fényhíd/sziréna.


(#9 vagyok)

2022. máj. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!