Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Még kezdetek kezdetén át...

Még kezdetek kezdetén át estem a COVID on ! És ennek következtében akkor el ment az izlelesem és a szaglásom! De úgy vettem észre hogy nem javultak ezek a tünetek ! Mi lehet a baj ?

Figyelt kérdés

1.5 éve hogy át esetem és még mindig nem jó az íz és a szaglás érzésem !

Egyszer érzem az ízeket aztán másik nap nem vagy egy adott ízének tejesen más ízét érzem pl a hagynának és a banánnak!

De más ízekkel is előfordult már !

Ilyenkor mi lehet a baj ?

Ez még a COVID szövődménye vagy ez más is lehet ?



2022. máj. 10. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak megijeszteni, de lehet, hogy teljesen soha nem fog helyrejönni. A COVID elég nagy pusztítást tud az idegrendszerben végrehajtani.

Viszont, ami jó hír, hogy az idegrendszer azért tudja regenerálni magát. Lehet, hogy évekbe telik majd, de ki tudja?

Ha "ingadozik", az minden esetre jobb jel, mintha egyáltalán nem éreznéd.

Tréningezd az ízlelő- és szaglóközpontodat, szagolgass rengeteg különböző illatot, illetve - szerintem - B-vitamint is szedhetnél, elvégre az az idegrendszer működését javítja.

2022. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Károsodott az idegszál.
2022. máj. 12. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Scream85 ***** válasza:

Feleségem ugyanígy van, ő tavaly év elején volt covidos.

Nála is az van hogy hol rendesen érez szagokat, ízeket, hol pedig mindennek dohos/romlott ízt szagot érez.

Ha a folyamat egészét nézi úgy érzi nagyon lassú javulás tapasztalható.

Ő is bízik benne hogy idővel helyreáll majd a régi állapot.

Kitartás.

2022. máj. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tavaly márciusban voltam covidos,azóta sem érzek rendesen ízeket,szagokat.Néha,néha visszatér pár napra,1-2 hétre,de ahogy jön úgy múlik is.

Az idegrendszer károsodott,helyre fog jönni,csak az hosszú idő.

2022. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!