Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem mondja el a pszcihiá...

Miért nem mondja el a pszcihiáterem mire kell szednem az antipszchiotikumot?

Figyelt kérdés

Nem állapítottak meg semmi különlegeset, csak enyhe autizmus spektrumzavart mégis szednem kell egy gyógyszert.


De mióta szedem rájöttem, hogy annyira hozzászokott a testem (1 mg egyébként), hogy ha kimarad egy már instant teli vagyok agresszióval, dühkirohanásokkal, önbántalmazással. Noha, ez sosem volt jellemző rám. Ennek mi az oka?


Hogy tudnám én kideríteni mire kell szednem ezt a gyógyszert?

A pszcihiáter javarészt hülyének néz, mikor rákérdezek. De konkrétumot nem mond.



Hogy mit is mond?

Ezt:

A gyógyszert arra kapta, hogy szedje. Ezt minden nap be kell venni.



Valamint, hivatalosan 3 mg amit szedek, de én csak 1 mg -ot szedek, mert ez lett megbeszélve.


Hogy tudnám elintézni, hogy 1 mg legyen hivatalosan is?


Mert tegyük fel bármiért bekerülök a korházba és azokat a gyógyszereket adják nekem ami hivatalosan nekem van akkor én tuti biztos hogy zombi leszek. Mert brutálisan leszedálnak...

3 mg ebből meg még egy bazi erős nyugtató...



Ez egyébként a riszperidon (3 mg) és rivotril (1 mg). (És én 1 mg riszperidont szedek)



2022. máj. 10. 21:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
rivotrilt egyáltalán nem szedek
2022. máj. 10. 21:26
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

És még mindig nem tanultad meg leírni. Pedig évek óta írogatsz ide.

Psz-i-ch-i-áter.

Pszichiáter.

Gyakorold, előbb-utóbb csak sikerül.

2022. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Amikor nem szeded be az 1mg-ot, feltételzhetően az megvonás miatt leszel agresszív.


Én nem járnék olyan orvoshoz aki hülyének néz és nem válaszol a kérdéseimre. Válts kezelőorvost!



Amúgy:

A Risperidon Orion a következő állapotok kezelésére alkalmazható:

- Tudathasadás (skizofrénia)

- Mánia

- Szellemileg károsodott, (legalább 5 éves) gyermekek és serdülők viselkedési zavaraiban jelentkező, régóta fennálló agresszió rövid távú (legfeljebb 6 hetes) kezelése.

2022. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2

Köszi! Igen, minden kérdésemnél ezt rosszul írom le. De ahogy észre vettem nem csak én írom így :D


Igyekezni fogok máskor helyesen leírni.



#3

Köszi!

Még iskolás vagyok, nem nagyon van időm erre. De már csak 1 hónap van hátra a suliból, utána már fogok tudni váltani.


Gyanítom ez a webbetegről van, azzal én is sokszor találkoztam már, mikor utána kerestem. Ez már a sokadik kérdésem a témában. Úgy tűnik akkor 1-2 hónap múlva megfogom tudni kapni a választ.



Viszont, ha jól értem a szavaid akkor kvázi bármilyen viselkedés zavarra adják?

2022. máj. 10. 21:51
 5/14 A kérdező kommentje:

#2

Nem tudom, most leírtam úgy ahogy te írtad és feszt aláhúzza nekem hogy hibás.

2022. máj. 10. 21:53
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Ne mondd már, hogy ahogy te szoktad írni, azt nem húzza alá 😂
2022. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De, azt is aláhúzza. Nem szereti a telefon ezt a szó :D
2022. máj. 10. 22:22
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked való az antipszichotikum. De hàt én nem orvos vagyok csak jobban értek hozzá.
2022. máj. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hogy érted #8?
2022. máj. 13. 10:02
 10/14 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Utána kerestem a gyógyszernek, nem ismerem egyébként. A találatok alapján végülis "bármire" adhatják.


A szüleid nem tudnak beszélni az orvosoddal? Nekik csak elmondaná, persze úgy lenne a jó ha veled is normálisan beszélne.

2022. máj. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!