Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nekem élethosszig kell...

Róbert dávid kérdése:

Ha nekem élethosszig kell szednem gyógyszereket (antipszchiotikumot, Antidepit) a paranoid skizofréniámra, lesz valami szervi bajom? Mennyire károsak?

Figyelt kérdés

2019. márc. 16. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Ezek a gyógyszerek mind a központi idegrendszerre hatnak, tehát le fog építeni egy idő után. Ha lehet mellőzd a gyógyszert és mond az orvosnak hogy ezeket ő szedje be. A gyógyszeren kívül vannak más terápiák is.
2019. márc. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Az orvosra hallgass, ne a laikusra. Ha baj van, csak ő fog segíteni. Ide hiába írsz, hogy hülyeséget tanácsolt valaki, legyenszives kijavítani.
2019. márc. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát pszichiotikus betegedést,nem lehet gyógyszer nélkül kezelni,szednem kell biztosan jó sokáig , csak arra voltam kiváncsi a vesére,májra egyéb szervekre mennyire káros 28/F
2019. márc. 16. 17:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem vészes. Inkább hízást szoktak okozni hosszú távon, de ha nagyon önmegtartóztató tudsz lenni, akkor nem. Meg hosszú távon ronthatják a memóriát, de azt se brutál mértékben kell gondolni.
2019. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenki tudja, hogy ártalmasak ezek a gyógyszerek. Viszont nagyon fontos, hogy legalább az ember agyát úgy ahogy működésben tartják, és így el tudja magát látni.
2019. márc. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Azért nem tudom, mi ártalmasabb, egy kis memóriazavar, nagyobb májértékek, amiket kordában lehet tartani, vagy hogy naponta alakokat látsz, és meg vagy róla győződve hogy meg akarnak ölni?
2019. márc. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én alapvetően gyógyszerellenes vagyok, még egy náthára sem veszek be semmit. És lenne egy kérdésem: ha beveszed ezeket a gyógyszereket, megszűnnek a hangok (voice to skull)? Eltűnnek a látomások?
2019. márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!