Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bevettem egy vastablettát és...

Bevettem egy vastablettát és borzasztóan rosszul vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Megállapították, hogy vashiányos vagyok és a háziorvos felírt egy tablettát, hogy szedjem azt. Ma reggel vettem be először. Nagyjából egy 15-20 percre rá elkezdett hányingerem lenni kicsit később pedig nagyon fájni a hasam. Ez volt kb 1 órája. Azóta folyamatosan hullámokban hányingerem van a hasam pedig szinte folyamatosan fáj. Emellett még nagyon rosszul is érzem magam, teljesen erőtlen vagyok, kicsit mintha szédülnék is. Az igaz, hogy nem ettem reggelit, de máskor abból soha nem szokott ilyen problémám lenni. Szerintetek mit csináljak?

2022. máj. 13. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Engedj a hányingernek. És vastablettát mindig étkezéssel vegyél be ha érzékenyebb a gyomrod..
2022. máj. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Előfordul, hogy néhány vastabletta okoz hasfájást. Én a Neo-Ferro folgammát nem bírtam, azt hittem ott pusztulok meg, annyira fájt a hasam tőle.

Ahogy az első is írja, ne éhgyomorra, hanem étkezéssel vedd be. Ha a panaszod ezután is fennáll, cserélni kell a tablettát. Én ezután Maltofer Folt szedtem, attól nem fájt.

2022. máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2


Ugyanazt a tablettát kell szednem, amit elsőnek említettél. Nálad nagyjából mennyi ideig tartott a hasfájás? 2-3 órán belül elmúlik?

2022. máj. 13. 09:20
 4/5 anonim ***** válasza:
42%
Hű, ez nekem majdnem 10 évvel ezelőtti tapasztaltom, de úgy emlékszem 1-1,5 órán belül megszűnt azért.
2022. máj. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
20%

Maltofer

Nem okoz gondot

2022. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!