Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha magánorvosnál kivizsgáltak,...

Ha magánorvosnál kivizsgáltak, közegészségügyben ellátnak?

Figyelt kérdés
Magánban kiderült, hogy egy anyajegyet el kellene távolítani, viszont az eltávolítás nagyon drága. Ha van papírom arról, hogy melyik az, akkor eltávolítják sztk-ban?
2022. máj. 18. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem ez orvosfüggő. Ha ahhoz az orvoshoz mész, aki megállapította (az a legjobb, ha a bőrgyógyász ért ehhez is, ahhoz is - úgy értem, nemcsak a diagnózisfelállításhoz, hanem az eltávolításhoz is), akkor egy bizonyos - a magánellátásnál azért szerintem szerényebb - összeg ellenében 'szerintem' mindenképpen.(De - szerintem - most így nagyon késő tavasszal már nem végeznek anyajegy-eltávolítást, hacsak nem extra gázos a helyzet.)


(Nekem mondták egy anyajegyre, hogy mindenképp a hideg idők beköszöntével jöhet csak szóba a műtét, nyáron csak akkor, ha pl. borotválkozás közben belevágok - akkor viszont azonnal, sürgősséggel KÖTELEZŐ a műtét. A kérdéses anyajegy nálam, az én esetemben történetesen az arcom bal oldalán, 2 cm-rel a pajeszom alatt van.)

2022. máj. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Menj el az sztk-ba a bőrgyógyászatra és ott újból megvizsgálnak és leszedik. Nyáron is leszedik, hülyeség, hogy nem.
2022. máj. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a bőrgyógyász azt ajánlotta, hogy télen ne, mert a melegben ez veszélyes tud lenni. Mondom, nem én találtam ki, bőrgyógyász mondta.
2022. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem is mondták, hogy rosszkor jött ez szóba, de a doki szerint ha most még megcsináltatom akkor okés. Viszont mikor meghallottam mennyibe kerül, azt hittem lehidalok😅 majd visszamegyek vele szerintem nyár végén😁
2022. máj. 18. 17:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz az orvos aki magánban kezel, nem kérhet TB támogatott kezelést/vizsgálatot.

Újra elmész bőrgyógyászatra, de államiban, és akkor megcsinálják TB támogatottan.

2022. máj. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!