Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy dolgot nagyon nem értek:...

Egy dolgot nagyon nem értek: a nyilvános wc-k kijárati ajtaja miért befelé nyílik az esetek 90%-ában?

Figyelt kérdés
Engem tök zavar hogy rögtön miután megmostam szép tisztára a kezemet, meg kell fognom egy rendszerint holt redvás kilincset. Erre senki nem gondol amikor wc-ket terveznek? Van valami értelmes (pl tűzrendészeti) oka annak hogy pont a vendégeknek (és a közegészségügynek) nem kedvező irányba teszik fel az ajtót?

2016. szept. 16. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Nyisd ki könyökkel, vagy egy darab papírral fogd meg a kilincset, én is így szoktam.
2016. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifelé nyílna, akkor kirúgnád az ajtót távozáskor ? Balesetvédelmi okból nem kifelé nyílnak, a kifelé igyekvő nem látja, hogy a kintiek közül kit csapna pofán és a befelé igyekvő sem látja, hogy az éppen kijövő fogja-e pofán csapni.
2016. szept. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

És ha kifelé nyílik mit csinálsz, ha mégis be van zárva, nekimész vállal? :D

Próbáld könyökkel, egyébként azért nyílnak befelé, hogy ne üss meg senkit kifelé menet.

2016. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1: A befelé nyílót nem lehet könyökkel kinyitni, pláne hogy erősen rugósak szoktak lenni. A papíros megoldás jó, már ha nem kézszárítógép van, és ha van kéztörlő, sokszor a kuka van baromi messze az ajtótól.
2016. szept. 17. 02:29
 5/5 A kérdező kommentje:

2,3: jogos a kifelé kicsapódó ajtó, bár szerintem az azért nem olyan balesetveszélyes az, de legalább egy logikus magyarázat amire nem gondoltam. Köszi


A modernebb helyeken amúgy mégis megoldották ezt a problémát: vagy automatikusan nyíló tolóajtó van, vagy egyszerűen nincs ajtó csak egy kanyar hogy mégse lehessen azért belátni. Tényleg: minek is oda ajtó?

2016. szept. 17. 02:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!