Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez milyen betegség lehet?

Ez milyen betegség lehet?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben gyakran van hasmenésem, sokat puffadok és fáj a hasam is. Vérvételen kiderült, hogy vashiányos is vagyok és magas a CRP is, ami az orvos szerint azt jelzi, hogy valamilyen gyulladás is van a szervezetemben? Valakinek van tippe, hogy mi tud ilyesmit okozni?

2022. máj. 24. 15:02
1 2
 11/15 anonim válasza:
És még csak negyed 9 van és 3 x voltam wc n, szóval valami tuti bezavar. Gondolom ilyen gyors anyagcsere nincs. Nálam ez évek óta fenn áll. Vérvétel nem tér el szerencsére... De azért mégis kicsit aggasztó
2022. máj. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

10. Probáld ki a laktózmentes tejet és tejfölt(nagyon finom egyepkent). Ha nem válik be akkor azt hogy egyáltalán nem eszel tejterméket a tejfehérje miatt.

Próbálj otthon búza mentes kenyeret sütni (kenyérsütőben nem biztos hogy sikerülni fog). Mehet bele zablisz, árpaliszt is amikben van glutén. A zab amúgy meglepően finom. Szóval ha nincs gond akkor egyszerűen a búza a ludas. Sokszor viszont a glutén együtt jár a laktozerzekenyseggel tehát lehet hogy mindkettő van. A cöliákia meg megint egy másik dolog. Van egy halom teszt erre de elég drágák. Az allergiateszt nem fogja kimutatni hiszen ez nem allergia. Csakhogy bonyolitsam a dolgot, magából a laktóz intolerancia teszből is 2 fajta létezik. Egyik a szerzettet, másik az öröklöttet nézi.


Márcsak azert is érdemes utánajárnotok mert adovisszateritest kaphattok ha tényleg ez van. Ismerek olyat akiknel az orvosok azután kezdtek el vizsgalodni csak amikor az illető elment maszek vérvételre. Addig nem, foglalkoztak vele. Az adovisszateriteshez kellenek szakorvosi vizsgálatok. Most kap x összeget havonta.

2022. máj. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Nekem egyszerűen semmi se mutatta ki. Maszekba is sokszor voltam. De egyértelműen tejfehérje, azóta arra szigorúan dietazok. Sajnos a kókusz tejtol is azt érzem megy a hasam

Amúgy nem minden evés után megy, viszont ha olyat eszek, akkor egymás után sokszor megy. Jó lenne valami megoldás, de már alig ehetek bármit. Vegetáriánus is vagyok, de szülésem óta, egyszerűen nem tudom megenni a húst

2022. máj. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Senior Séf ***** válasza:
A Nemzetközi Cöliákia Bizottság 2015-ö megállapítása szerint létezik rejtett gluténérzékenység. De ennél is rosszabb, amiről nem beszélnek az akadémikus orvoslásban; az áteresztő bél szindróma, amit szintén a glutén idéz elő. Ilyenkor emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba, beindítva ezzel egy autoimmun folyamatot, amitől jószerivel bárhol előfordulhat egy-egy beazonosíthatatlan betegség, vagy tünet.
2022. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Épp ettől tartok én is, az ibs tol. Már kávét se iszok, sőt figyelek mindenre... Kivéve glutén. Reggel már megy a hasam úgy, hogy 3 szén tablettát vettem be tegnap
2022. máj. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!