Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon rövid ideig tartó,...

Nagyon rövid ideig tartó, egyszeri pitvarfibrilláció, lehetséges?

Figyelt kérdés
Ez a dolog már 2 éve történt velem. Aznap kaptam meg életem első autóját, majd haza kellett vezetnem azt a pár hetes jogosítványommal, tehát izgalomból és stresszből nem volt hiány, ami szerintem közrejátszhatott a dologban. Aznap egy meleg esős nap volt, a páratartalom nagyon magas volt, úgy érzem összefüggött a problémával. Mikor hazaértem és lement az izgalom, a mellkasomban olyan érzésem volt mintha egy fúrógép lenne bent, tehát egy vibrációhoz tudnám hasonlítani, de nagyon gyenge volt, akkor éreztem jobban ha a bal bordaívemet benyomtam a kezemmel. A pulzusom nem volt szabálytalan, csak egy kicsit magas volt, de nem 100 feletti, kb. 90 lehetett. Ez az egész elmúlt 40 perc alatt és soha többé nem jött elő. Korábban sportoltam és évente készítettek EKG-t, de soha nem találtak semmi rendelleneset.

2022. máj. 25. 17:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Továbbá a vérnyomásom is rendszeresen ellenőrzöm egy olyan vérnyomásmérővel ami kijelzi ha valakinek ritmuszavara van, de nálam még soha nem jelezte hogy probléma lenne. A pitvarfibrilláció főként időseket érint azt olvastam, viszont én még csak 21 éves vagyok...
2022. máj. 25. 17:37
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de leírásod alapján annyi történt, hogy fokozott stresszel járó szituációban 90 volt a pulzusod. Ha jól értem, Te ez alapján gondolod, hogy pitvarfibrillálsz?
2022. máj. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem csak ennyi történt, egy magas frekvenciájú vibrációt is éreztem a mellkasomban 40 percig, ami azóta soha nem jött elő újra (szerencsére)
2022. máj. 25. 17:46
 4/10 anonim ***** válasza:
A pitvarfibrilláció nem diagnosztizálható panaszok alapján. A "magas frekvenciájú vibráció" a mellkas panaszt megmondom, nehezen tudom értelmezni.
2022. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ahhoz tudnám hasonlítani, mintha egy vibrátor lett volna a mellkasomban valahol, ennél jobban nem tudom semmihez sem hasonlítani
2022. máj. 25. 17:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez még mindig korlátozottan értelmezhető és egyre bizarrabb. Ha 2 év után igényed támadna egykori panaszod kivizsgáltatni megbeszélheted ezt egy kardiológussal és kérheted esetleg holter felrakását.
2022. máj. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
+ha anyagi lehetőséged engedi, szerezhetsz be minőségibb okosórát, amely képes ritmuszavart detektálni pld apple watch
2022. máj. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

"A pulzusom nem volt szabálytalan"


Ezzel meg is válaszoltad magadnak: Nem volt pitvarfibrillációd mert akkor a szív össze-vissza ver + nagyon rosszul is lettél volna vagy meghaltál volna.

2022. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rosszul sem éreztem magam, nem volt légszomj, szédülés vagy ilyesmi sem.
2022. máj. 25. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:

pont emiatt sem lehetett fibrillációd.


Bár 2 féle van: kamrai és pitvari de hidd el, ha bármelyik is lett volna rosszul lettél volna.

2022. máj. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!